| Carasin a întrebat:

Salut,TPU
Ieri stăteam pe telefon in pat și parcă cineva mă atinge de 2 ori pe spate era ciudat deoarece in spatele meu era peretele. Noaptea in vis apare bunicul meu care a murit pe 27 aprilie 2019 la ora 22:50 și fix la 22:50 mi s-a întâmplat. Asta în vis sunt eu in care l-am sunat pe telefon sa vina sa ma ia de la magazin.A venit, m-am urcat in mașină și s-a încheiat visul.
Întrebarea este:este posibil el sa ma fi atins pe umăr de 2 ori?
Ps:scuze pentru categoria greșită

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El a murit. Asta inseamnă că viața lui s-a terminat.
El nu mai există.
Astfel el nu te putea atinge.

| Mircea08 a răspuns:

Categoric nu! Lumea spune multe, dar Evanghelia spune ca oamenii dupa ce mor ajung :
1) Crestinii adevarati direct in imparatia lui Dumnezeu, fara judecata (judecata de apoi)
2) Ceilalti ajung in locuinta mortilor unde VOR DORMI pana la judecata de apoi
Asa ca indiferent unde a ajuns bunicul tau nu are cum sa vina sa bantuie pe pamant. Cel care face glume de acest fel este diavolul

Aceasta explicatie este valabila numai pentru crestini.

| Mircea08 a răspuns (pentru Mircea08):

Cineva a spus ca este eronat ceea ce eu am scris. Il roga sa explice urmatoarele versete :
"Cel ce crede în El nu este judecat, iar cel ce nu crede a şi fost judecat, fiindcă nu a crezut în numele Celui Unuia-Născut, Fiul lui Dumnezeu.
(Sfanta Evanghelie dupa Ioan – 3/16-18)
"Adevărat, adevărat zic vouă: Cel ce ascultă cuvântul Meu şi crede în Cel ce M-a trimis are viaţă veşnică şi la judecată nu va veni, ci s-a mutat de la moarte la viaţă"
(Sfânta Evanghelie după Ioan – 5/24)
1 Corinteni 15:51 Iată, vă spun o taină: nu vom adormi toţi, dar toţi vom fi schimbaţi,
1 Tesaloniceni 4:13 Nu voim, fraţilor, să fiţi în necunoştinţă despre cei ce au adormit, ca să nu vă întristaţi ca ceilalţi, care n-au nădejde.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu poate intra in legatura cu tine, acum doar doarme.
Totul este doar in mintea ta.
Hristos te iubeste
https://www.youtube.com/watch?v=HE1JG6fSlXE&t=149s

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu este real, este doar in mintea ta, Dumnezeu te protejeaza in orice loc
https://www.youtube.com/watch?v=gPbsBY-BWR4&t=905s