| BogdanFox a întrebat:

La ziua unui prieten ne-am distrat cu tabla ouija crezând că este o făcătorul dar de fapt am vorbit cu multi oameni unii erau morți din primul război mondial alți ar fi fost torturați. Până la urmă am vorbit cu Zozo. Eu am auzit ca era un demon dar el nu ne-a făcut rău chiar a iertat pe unul dintre prieteni mei pentru că a zis că este o făcătură. Ne-a spus că ar fi murit de bătrânețe, era preot și ar fi murit în 1686. Era cam ciudat deoarece ne-a avertizat de un spirit rău care se ascunde și in câteva secunde de aude ceva din pod, l-am întrebat dacă era el dar ne-a spus că era acel spirit rău. După am vrut să-l vedem dar a spus că doar noaptea de arată. A mai spus că în această noapte o a vina la 12:00 noaptea la unu dintre noi.Cel mai ciudat era ca știa când era ziua mea și a prietenilor mei. Întrebarea mea este că dacă am îngropat tabla o sa mai vina și daca era adevăratul Zozo.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca il cheaza Zoso si e blogger... lol

| Crackman a răspuns:

Voi va jucati cu chestii pe care nu le intelegeti, arunca chestia aia, prin obiecte se pot manifesta doar spiritele slabe, cele rele... du-te si fa ceva.

| VelaJohnny a răspuns:

Mno... să nu te mire acum daca auzi zgomote prin camera, simți stări ciudate, etc. Și-au bătut demonii joc de voi, în realitate ei au fost cei din spatele acelor persoane decedate. Va jucați cu focul, unul care nu poate fi controlat. Aruncați orice obiect ce are legătură cu spiritismul, preferabil ars pentru a fi distrus definitiv, dacă vreți liniște.

| Staind a răspuns:

Suna-ma ca sa ma chemi la tine...si ingroapa telefonul.
N-o sa mai vin, asa-i?

| unprietenaproape a răspuns:

Ce ai facut? cine o sa vin la tine demonul sau zozo?
te implor sa te rogi lui Dumnezeu sa te ierte si sa te ajute
spune rugaciunea asta Isuse te chem pe tine sa ma ajuti te implor sa ma aperi si sa nu i permiti diavolului sa mi faca rau nici sa imi pierd sufletul din cauza acestei prostii pe care am facut o, te rog sa ma ierti IARTA-MA IARTA MA IARTA MA,
AJUTA MA
AJUTA MA caci sunt un copil ce a gresit mult in fata ta vorbind cu mortii
mergi la o biserica si vorbeste cu un preot
ti as sugera sa te culci a nu astepti pana la 12 si sa ai rugaciuni langa tine pe care sa le spui daca te trezesti
eu nu stiu nimic despre asta
spune le si prietenilor tai cred ca si ei sunt speriati Dumnezeu sa fie cu tine si cu prietenii tai
m as bucura daca mi ai raspunde

| Veltorb a răspuns:

A venit?

| Cristian0015 a răspuns:

Ai vorbit numai si numai cu diabolul, cel mai bine ar fi sa te spovedesti, sau macar sa vorbesti cu un preot