| Farruko35 a întrebat:

.. Pe buletinul meu (la CNP) se termina in 666... Este ceva rau? sad.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Nu,e doar un număr. Nu te îngrijora. Oricum, în Biblie numărul 666 se refera la imperfecțiunea accentuată.

13 răspunsuri:
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Stai calm, nu crede in superstitii, este o pură coincidenta, dar dupa biblie cifra 666 reprezintă imperfectiune, in cazul acesta : politica, religia falsa, si comerțul.

| danut a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Nu este asa cum spui tu, studiaza Biblia, (dupa Biblie 666 nu inseamna imperfectiunea) dar sunt doua aspecte, Biblia spune ca acest nume este numarul numelui unui om, deci nu numarul are ceva ci numele iar eu nu cred ca exista vreun buletin cu acest numar la sfarsit, este doar o scorneala.

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru danut):

Nota,prea bine vrei sa-mi zici de sapca papei,cu vicvisfilidei,cam asa ceva, ca am mai uitat si eu,adică popuca cel mare de la Roma este înlocuitorul lui Isus pe pamant vrea sa zică.Ei, săracu, zice si el ce mai poate caci trebuie sa zică ceva sa atraga mari mulțimi dupa el, si ii amageste pana mai poate. (Ai vrut sa zic de card si cipuri, nu au nici o legatura).

| danut a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Am spus eu ceva de Papa si sepcutele lui, papa este antihristul din alte motive iar acesta a fost indentificat chiar de catolici si nu de acum ci chiar din perioada din care functia papala a devenit una de stat.
666 are alt simbol in Biblie, studiaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Damn,ti-e frica de un numar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce are 666?

| Nitroblast a răspuns:

Nu in mod special, orice fel de numar de cod care ni se atribuie noua (fiinte umane pana la urma urmei, nu cifre sau numere in dosare sau baze de date) e necurat. Ca s-a nimerit sa ai si un grup din 3 de 6, partea a doua laughing)

| AnonimSuprem1 a răspuns:

Nu.

| AlbNegru09 a răspuns:

Nuu

| BrokenAngels a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi doar pentru aceste cifre, treaba cu "666=Numarul Stanei" este doar o conspiratie/inventie!

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru BrokenAngels):

Reprezintă imperfectiune-potrivit Bibliei:-politica religie falsa, comert.

| ioanapisocea a răspuns:

Te va vizita Papa Staropramenus la noapte (Anticristul, Ucigă-l Toaca, Diavolul sau cum vrei să-i spui). E OK, doar nu țipa.

| SigMariaVioleta a răspuns:

CNP-ul este codul tău numeric personal, respectiv, numelui tău i se atribuie un cod. Dacă crezi că respectivul număr nu e bun (cel cu trei de 6), înseamnă că ești creștin, ce a studiat și crede în cele scrise în Biblie. Numele tău îl primești la botez (un nume de creștin) și, tot la Botez (dacă te afli în dreapta credință: ortodoxia (ortho=drept, doxa=slăvire, deci, dreapta slăvire a lui Dumnezeu), la Botezul Creștin Ortodox, nașii de botez spun, în numele celui care se botează, că se leapădă de satana și se unesc cu Hristos. Dacă tu accepți să ai numărul acela lipit de,, numele" tău codificat, știind că numărul acela e numărul/numele fiarei (al slujitorului diavolului), automat accepți să te unești cu cel de care te-ai lepădat la Botez. Poți citi mai multe de pe acest link: https://suveranitate.wordpress.com/2011/04/27/numarul-numelui-fiarei/ Dacă te-am convins, ceea ce îmi doresc foarte mult, ar fi esențial să îl schimbi. Dacă însă nu poți, recomand să îi spui asta duhovnicului (dacă te afli în dreapta credință) sau unui preot creștin ortodox și să procedezi așa cum te va sfătui el, de cuviință.