| Robertzu a întrebat:

Stiu ca o sa para ciudat ce spun, dar am avut un vis : in acel vis erau doua parti de oameni, unii rai si unii buni. Cei rai ii atingeau pe oameni si deveneau rai, iar cei buni erau preoti si umblau pe strazi ca sa le citeasca oamenilor rai sa devina buni. Fiecare parte avea un rege. Si acum incepe totul: Eu am visat ca am fost regele celor rai si am atins o mare parte dintre oameni, acestia devenid rai. Preotii incercau din rasputeri sa transforme oameni rai in oameni buni, dar nu prea reuseau. Dupa ceva timp, am vazut o multime de preoti mergand pe drum alaturi de oameni rai[zombie]. Pe drum era si Preotul rege, o mare parte dintre preoti si regele lor a fugit la vale, iar pe drum au mai ramas doar 4 preoti mai batrani care aveau carti in mana si multi oameni rai, eu m-am apropiat de un preot mai batran si i-am cerut iertare si sa ma transforme in om bun, acel preot mi-a spus sa stau in genunchi si mi-a pus [partea aceea din vesmintele lui pe cap], iar apoi stiu ca mi-a citit Crezul [au venit si cei 3 preoti si au citit impreuna],[in timp ce citeau simteam bucurie si parca un sentiment de desfacere], iar dupa ce au terminat, primul preot care mi-a citit s-a mirat cand a vazut ca eram regele celor rai si brusc hainele mele s-au schimbat in haine de preot aurii, iar cei 4 preoti au venit langa mine si mi-a pupat vesmintele. Nu stiu ce sa spun despre acest vis, dar stiu sigur ca am avut un sentiment de curatie si bucurie. Ce parere aveti voi?

4 răspunsuri:
| IMPERO a răspuns:

Visele "se nasc" din "hrana" care o dam creierului. Daca ne "hranim" creierul cu basme si cu lucruri absurde, aceea visam.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cam lung visul!

| Digikey a răspuns:

Daca-ti alimentezi creierul in timpul zilei cu aiureli tot de ele o sa ai parte si in timpul noptii.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Mergi si spovedeste-te, oricum visele nu se interpreteaza de oricine