| TheAngel12 a întrebat:

..Stiu ca pe 18 martie incepe postul pastelui si as vrea sa ma ajutati sa stiu si eu cand trebuie sa te duci la denie la biserica deoarece vreau sa ma duc si nu stiu.Dau funda::X

Răspuns Câştigător
| SovietMarshalPeter a răspuns:

Eu am facut-o cu o saptamana inainte de pasti.

| TheAngel12 explică (pentru SovietMarshalPeter):

Dar la cat trebuie sa te duci..de dimineata pe la ce ora?

| SovietMarshalPeter a răspuns (pentru TheAngel12):

Eu mm dus la 6 dimineata.

| SovietMarshalPeter a răspuns (pentru TheAngel12):

Dati recomand sa faci cum am facut ca si asa cum am facut eu n-am scapat de coada.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Http://www.nistea.com/postul-mare/denia-denie-ce-sunt-deniile.htm

DÉNI//E ~i f. Slujbă religioasă de seară (în săptămâna de dinaintea Paștilor). [Art. denia; G.-D. deniei; Sil. -ni-e] /

| boghean a răspuns:

In prima saptamana de post si in ultima saptamana