| Luigi96 a întrebat:

Voi credeti ca mai exista fete cu adevarat pocaite? Am vazut multe fete care mergeau la biserica doar ca sa nu stea acasa, multe care se credeau pocaite, in timp ce ele erau invers cand nu se aflau in biserica. Din cate am trait si auzit, imi pierd sperantele in legatura cu fetele, mai ales cele care sunt pocaite. Stiu ca, daca urmezi calea aceasta, toate celelalte lucruri vor veni de la sine, precum si partenerul de viata, bunurile materiale, etc. Totusi, consider ca nu pot gasi o fata fara sa fac nimic, adica doar daca stau. Cum pot sa imi gasesc o partenera potrivita?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pocaiti au doar credinta,asta e dogma lor prin credinta se mantuiesc,crezul biserici catolice, ortodoxe este ca prin credinte, fapte ne putem mantui, fetele pocaite au credinta dar curvaresc pentru ca nu le pasa de faptele lor si doar de credinta, credinta fara fapte egal moarte lucru care pocaiti nu il pomenesc

| Luigi96 explică (pentru RAY):

Ai dreptate

| Celcestietot a răspuns:

Luca 16:18 și 1 Corinteni 6:9-10

Cred că te interesează așa ceva, de aceea ți le dau.

| Luigi96 explică (pentru Celcestietot):

Multumesc

| Celcestietot a răspuns (pentru Luigi96):

Cu placere happy!

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Fetele pot fi mult mai responsabile, sentimentabile, receptive, deschise si credincioase decat baietii.

| Michael11 a răspuns:

Citeste Geneza cap 24 despre casatoria lui Isaac cu Rebeca. Robul lui Avraam s-a rugat, iar Dumnezeu l-a ajutat. Roaga-te si tu ca la momentul potrivit, Dumnezeu sa o aduca in viata ta pe viitoarea ta sotie.

| bogdan207 a răspuns:

Acele fete nu sunt deloc pocăite. Pocăința înseamnă ruperea oricărei legături cu păcatul, luarea crucii și urmarea lui Hristos, având ca temelie dreapta credință. A face parte dintr-un cult eretic și a crede minciuni despre Dumnezeu nu înseamnă nicidecum pocăință.

| Luigi96 explică (pentru bogdan207):

Da stiu, e adevarat