| Axel22 a întrebat:

Vreau sa ma spovedesc, m-am gandit deja bine si mi-am pus in gand ca ajung acolo ma duc lka preot spun pacatele si ma duc inapoi sa ma rog desi mi-e rusine. Dar vreau sa stiu cum sa procedez ca sa ma spovedesc, deci cand voi intra in biserica sunt sigur ca preotul va predica, deci ce sa fac? Ma duc acolo la el si il intrerup? Sau ce fac? Si in ce zi se fac spovedaniile? Iar cand preotul asteapta pe cineva la spovedit se pune doar pe un scaun si asteapta? Sau ce face? Va rog ajutati-ma ca vreau sa ma spovedesc, ma simt ca si un putregai pe pamantul asta crying

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Ii spui preotului ca ai facut sex cu persoane de acelasi gen si ca te ai masturbat. Iti recomand sa mergi la o manastire sa te spovedesti. Si cauta pe net : indrumar de spovedanie.
Cel mai important e sa nu ascunzi nimic parintelui pentru ca altfel ai sa -L superi si mai mult pe Dumnezeu.
PS: nu te lua dupa necunoscatori ca x sau y care ti au zis ca intai e impartasania si apoi spovedania. Normal e asa : spovedanie si apoi asculti ce ti zice preotul, daca iti da voie sau nu sa te impartasesti.

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Poti sa te rogi lui Dumnezeu si sa ii spui ceea ce simti, cu siguranta te va asculta si te vei linisti.Filipeni4:6,7

| OnuOnulică a răspuns:

Nu mai fi așa emoționat că nu te mănâncă. laughing
Te duci într-o duminică când se spovedesc toți creștini. ✞

| mentholinks a răspuns:

Mai bine spune-ti pacatele parintilor. Ei sunt mai in stare sa te ajute decat popa.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Mai bine te-ai ruga la cer daca tot tii s-o faci, cine e preotul ala pana la urma, unde in biblie zice ca dumnezeu are secretare, intermediari? noroc ca s-a mai desteptat lumea asta, ca maine-poimaine aveam nevoie de programare la preot sa vorbesc cu dumnezeu.
astia sunt adevaratii diavoli

| Axel22 explică (pentru EnciclopediaProstiei):

Sa fiu sincer nici eu nu sunt sigur ca scrie in Biblie ca preotii sun intermediarii lui Dumnezeu, si mama mea mi-a spus ca spovedania la preot nu e spovedanie deoarece ii spui preotului si nu lui Dumnezeu. Asi cauta in Biblie sa vad unde zice ca trebuie sa te spovedesti dar e fff mare Biblia si trebuie sa stau atunci sa citesc cu orele

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru Axel22):

Asa cum judeci preotul, judeca si biblia. de cine a fost scrisa biblia? de 40-50 de insi de diferite ranguri, nici nu mai tin minte. acelasi razultat o sa-l ai.
iar astia care ma votati cu "eronat" ca te-ai facut de ras ca nu stiu ce (m-am uitat si eu acum si vad ca mi-am luat cateva voturi), eu ce zic zic din mintea mea. nu dau date exacte de pe google, wikipedia, etc
eu vorbesc cu aproximatie ca ideea in sine conteaza, nu copy-paste. daca ati reusi sa intelegeti asta ar fi ceva.

| celmaibun1 a răspuns (pentru Axel22):

Daca iti zic eu unde scrie in biblie ce parere ai avea?

| Barbu_Adita_1994 a răspuns:

Se fac de sarbatori, duminica, miercurea. Acolo te spovedeste dupa ce te-ai impartasit si de impartasit se face la inceput si la sfarsitul slujbei. Dupa ce te-ai impartasit te spovedesti, te asezi in genunchi iti pune vesmantul acela pe care il poarta pe cap si te intreaba ceva de genul Zici vorbe urate, esti ascultator fata de parinti, ai tinut post, minti etc...

FUNDITA?

| Axel22 explică (pentru Barbu_Adita_1994):

Ok, am inteles ca se fac spovedanii duminica si miercurea la sfarsitul slujbei, dar se anunta cand participantii la slujba pot sa mearga la preoti sa se spovedeasca sau pur si simplu preotii se aseaza pe scaun si asteapta credinciosii?

| Barbu_Adita_1994 a răspuns (pentru Axel22):

La inceput cand vi mai devreme ii vezi pe scaun si daca nu sunt ii intrebi, si dupa ei intreaba cine vrea sa se spovedeasca si daca nu intraba ii intrebi tu, cel mai des te duci acolo duminica, miercurea cred ca 50% se duc

| Axel22 explică (pentru Barbu_Adita_1994):

Ok, dar zic aici acum ceva grav ce am facut, am facut sodomie cu o parte barbateasca si am facut si malahie de sute de ori crying

E in regula daca la preot ii zic ca am facut mi-am facut poftele trupesti, dar ii mentionez si ca e foarte grav ce-am facut in loc sa-i zic direct ca am facut sodomie si malahie? (malahie inseamna masturbare, sodomie daca nu stii cauta tu ca mi-e rusine sa-ti zic)

| Hombre a răspuns (pentru Axel22):

Si daca popa o arde pe invers sa vezi spovedania dracilor.O puneti de un numar de se zguduie catapeteasma laughing
Vezi-ti dracu' de treaba, mai traiesti si cu complexul ca stie si popa. Crezi ca daca te duci la spovedanie te opresti, aiurea, e problema ta personala si atat.

| Hombre a răspuns (pentru Axel22):

Ii spui preotului ca ai facut sex cu persoane de acelasi gen si ca te ai masturbat. Iti recomand sa mergi la o manastire sa te spovedesti. Si cauta pe net : indrumar de spovedanie.
Cel mai important e sa nu ascunzi nimic parintelui pentru ca altfel ai sa -L superi si mai mult pe Dumnezeu.
PS: nu te lua dupa necunoscatori ca x sau y care ti au zis ca intai e impartasania si apoi spovedania. Normal e asa : spovedanie si apoi asculti ce ti zice preotul, daca iti da voie sau nu sa te impartasesti.