| bella16 a întrebat:

Salut,trebuie sa fac un proiect pentru geografie despre hinduism. Poate cineva sa imi spuna saiture unde pot gasi informatie interesanta si destul de multa? P.S.de dorit sa nu fie wikipedia.org si daca se poate sa fie in engleza.Mltumesc laughing)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://hinduism.iskcon.org/
http://en.wikipedia.org/wiki/Hinduism
http://www.sacred-texts.com/hin/index.htm

si mai sunt multe alte site-uri. Daca stii engleza e perfect, o sa gasesti tot ce ai nevoie. Scrie "Hinduism" pe guagal si o sa gasesti toate informatiile de care ai nevoie, pe langa ce ti-am oferit acum. Wikipedia e chiar bine scrisa, de ce nu e buna? Ia din toate cate putin :)

| bella16 explică (pentru anonim_4396):

Wikipedia e buna mie tot imi place dar am interbat o prietena de-a mea din india desprpe niste lucruri de acolo si a spus ca e gresit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bella16):

Si de ce nu i-ai cerut ei sa te ajute? Ti-am pus mai sus inca 2 link-uri pe lagna wikipedia, sper sa te ajute. Daca scrii pe guagal "hinduism" sau "geography and hinduism" sau alte cuvinte cheie mai mult ca sigur gasesti tot ce iti trebuie.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Folosește mai multe motoare de căutare nu doar Google și caută hinduism!

| nellyneliana a răspuns:

Bună! Cauta pe www.scrobd.com, găsești și în engleză sigur. Spor la treabă!