| trandafirnegru a întrebat:

Salut tuturor! Cum de am devenit o satanista spirituala de putin timp, vroiam sa stiu daca in Romania este cunoscut acest cult ( nu ma refer la nebunii care incendiaza biserici sau fac orgii xD aia nu sunt satanisti adevarati ), si poate daca aveti vreun site sa imi sugeriti.

14 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Eu,din pacate sau din fericire, nu stiu de vreun asa cult la noi.
Dar voiam sa intreb ce inseamna sa fii satanist spiritual? De ce spiritual? De ce nu doar satanist? E vreo diferenta?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vezi ce-ti doresti!

Răspuns utilizator avertizat
| SatanLovesYou a răspuns:

Interesant satanismul spiritual. Nu prea cred ca in Romania este cunoscut si din pacate nu cunosc niciun site de "satanisti spirituali". Doar pot sa-ti dau un sfat: nu incerca sa discuti cu asa-zisii crestini despre teme d-astea, caci cum aud cuvantul "satanism" sar de fund in sus. Se inverzesc, vomita, fac diaree, li se ridica parul de pe maini etc.

| reihiuke a răspuns:

In engleza sau in romana vrei site? Ce intelegi prin satanism spirtiual?, ca sa stiu ce site sa-ti dau.

| reihiuke a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Din punctul meu de vedere, aia amandou sunt pe acelasi nivel. Vreau sa-l vad si eu pe lavey ala ca face ceva spiritual, ce nu poate face un om obisnuit. Sau ca vine cu o invatatura mai de doamne ajuta. Cred ca se plictisea si s-a apucat si el sa scrie o biblie. Daca vrei satanism adevarat, citeste Crowley.

| VladyCristian a răspuns:

Draga ``trandafirnegru``. Iarta-ma daca te supar - dar nu esti o satanista adevarata! Daca vrei sa fi o satanista adevarata, trebuie sa cercetezi si Sfanta Scriptura. Dupa ce intr-adevar ai citit Biblia si nu te-ai convins de nimic - poti sa zici ca esti atee si satanista, sau ca crezi in Satana. Si sa stii un lucru: multi umbla pe cararea larga care duce spre el. Din pacate tu nu L-ai cautat pe Dumnezeu si nu ai incercat sa il descoperi. De asemenea, sunt sigur ca nu ai mai mult de 17-18 ani si sunt sigur ca, daca vei continua asa, iti vei regreta ziua in care te-ai nascut. Atentie! Viata pamanteasca e scurta, iar dupa ea urmeaza eternitatea. Se pare ca tu vrei s-o petreci in chin si suferinta alaturi de Satana. Nicinul din noi nu suntem buni si vrednici - tocmai de aceea mai gresim. Dar sa stii ca Dumnezeu e bun si bland si ne asteapta pe toti sa ne intoarcem...chiar si pe ``satanisti`` happy

| Al99 a răspuns:

"aveti vreun site sa imi sugeriti."
Avem:
http://www.google.ro/......http?/url

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Eh una mare, acestia (printre care si eu am fost) cred ca Satan a creat rasa umana prin inginerie genetica, si evreii au vrut sa conduca lumea, au o mare parte din teoria lui Sitch.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nororcul tau ca stiu eu unul:))
vezi www.satanismul.blgospot.com
sau www.joyofsatan.org

| Lizzu a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Mersi pentru explicatii happy

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga sa-ti mai dau un sfat. Lasa-l naibi de satanism, mai ales asta spiritual, e adevarat ca e o ideologie interesanta dar te distruge psihic, eu deja m-am saturat de dogme de acea am si ales ateismul.