| CristiB93 a întrebat:

Salut va rog sa ma ajutati ca nu inteleg daca Adam si Eva au fost primi oameni, ei au avut pe Cain si pe Abel, iar dupa cum stim Cain la ucis pe Abel si atunci Dumnezeu la izgonit pe Cain si s-a dus in nordul edenului, apoi spune ca Cain a gasit o femeie si a facut copii cu ea, cea ce nu inteleg eu este, de unde este acea femeie cu care s-a intalnit Cain daca Adam si Eva sunt primi oameni si ei au nascut doar pe cei doi baieti, va rog sa ma lamuriti ca nu inteleg, poate sunt eu mai prost si nu pricep, multumesc.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ești glumeț, dacă tu cauți ceva logic, în culegerea de basme, numită biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut liceul si ai inteles ceva esti ateu clar sunt atatea materi stintifice in scimb e ceva non stinta/ratiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In scimb religia e ceva non stinta/ratiune

| cosminpanait6 a răspuns:

Pai poate mai tarziu dupa primi oameni ai doilea... a gasit-o

| oneway a răspuns:

Intre timp, Dumnezeu poate a facut si alti oameni.De preferinta intraba un prof de religie sau un preot.

| Ingriduta88 a răspuns:

Dumnezeu a mai facut oameni

| voiviana a răspuns:

I-au avut pe Cain si Abel si fii si fiice. daca te-ai fi uitat in Biblie ai fi vazut.