| Alex99999999 a întrebat:

Vreau niste explicatii cat mai credibile.bun.sa zicem ca Adam si Eva au facut un copil. spre ex. Un nume Robert. Si numele lor de familie sa fi fost nu stiu... Niculae.
1.copilul ala cand a crescut cu cine a facut alt copil
2. Cum s au facut alte nume de familie
100% nu ati inteles mai nimic dar n am csf

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu... incest... si doar nu crezi ca atunci cand legenda zice de Adam si Eva aveau nume de familiei si buletine nu?

| Alex99999999 explică (pentru suntserios):

Da frate dar nu intelegi intrebarea corect.

| xerxes1 a răspuns:

Adam si Eva nu au fost primii oameni.
Este explicat destul de clar in Biblie.Cain a fost alungat ca l-a ucis pe Abel, dar ii era teama ca o sa fie ucis de cine il va intalni. Dumnezeu i-a facut un semn in frunte si si-a gasit o sotie pe unde naiba a umblat.

| AC4S4 a răspuns:

1. Adam si Eva au avut mai multi copii. In Biblie scrie ca Adam a trait 800 de ani. Nu scrie clar in Biblie, dar deducerea este ca fiii si fiicele ai lui Adam si Eva s-au "casatorit" intre ei.
2. Nu existau nume de familie pe vremea aia. Oamenii erau numiti "X, fiul lui Y" in Biblie.

| Teffan a răspuns:

Ba am inteles foarte bine pentru ca intrebarea asta a fost pusa pe TPU inca din 2011 de cand sunt eu pe site.
De vreun miliard de ori in fiecare an, asa.

Asta este una dintre zecile de probleme de ipocrizie ale crestinilor.
Este imoral sa fii homosexual.

Dar se pare ca este moral sa faci sex cu fratii.