| anonim_4396 a întrebat:

Salutare; as vrea opinia voastra parerea voastra. voi din satanismul LaVeyan si cel spirital, ce ati alege? Va rog sa raspundeti cat de serios puteti. daca ma luati cu dumnezeu si cu altceva va spun de acum mai bine nu raspundeti.

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Frate, satanism LaVeyan(satanism modern) e o doctrina ateistica nihilista(eu sunt dumnezeul meu) iar ala traditional(spiriutal) e ala cu demoni...alegi ce simti

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Satanismul LaVeyan este metaforic o religie,credinta, este o ideologie privind viata faza cu ochi pentru ochi o regasim si in biblie, este o forma de cica Satanism ateist = asa ceva nu exista, exista doar ateism atat, poate fi o forma de satanism metaforic atat

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Exact, o parodiere e a creștinismului.

| SG1995 a răspuns:

LaVey, cel spiritual e o un fel de sectă reversă a creștinismului.

| Steregoi a răspuns:

Nu aleg nici satanismul ateist sau ateismul si nici satanismul care venereaza pe Satan. Ambele cai conduc spre moarte vesnica.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Mergi cu Dumnezeu. Scuze ca am raspuns. happy

| andruooop a răspuns:

Scuze pentru ceilalti dar am dat funda raspunsului care am crezut eu ca m-a ajutat mai mult.