| HyperionMarcus a întrebat:

Salutare
Caut persoane pasionate sau măcar interesate de ocultism, ezoterism, filosofie sau chiar religie.
Vreau sa creez o mică comunitate in care sa putem discuta, să putem să ne ajutam, să ne punem întrebări etc.
Cine dorește să se alăture nu este obligat să se prezinte, poate rămâne în anonimat.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiolozofie e ok

| Nilsson a răspuns:

Eu consider ocultismul si orice derivat al lui o capcana a raului. Dumnezeu cu siguranta nu se pune la dispozitia oricarei persoane care care se foloseste de o incantatie sau vreo formula magica, asa ca ar trebui privite cu mai multa reticenta astfel de lucruri. Nimeni n-ar vrea sa invite niste duhuri rele in viata lui.

| reihiuke a răspuns (pentru Nilsson):

Ezoterismul e partea avansata a religiei.

| reihiuke a răspuns:

Ma bag si eu. depinde ce intelegi prin ezoterism

| reihiuke a răspuns:

Da. fa grup pe Facebook si posteaza aici

| Cancerigen a răspuns:

Salut,

Baga-te aici: http://www.ocult-ro.com/ si la sectiunea link-uri vad ca ai mai multe site-uri care-s pe placul tau.

Bafta!

| HyperionMarcus explică (pentru Cancerigen):

Mulțumesc. Cunosc deja acest site, am si vorbit cu Fvf înainte să iasă din mediul online.
Totuși, eu nu asta căutam. Eu voiam sa găsesc persoane, în special adolescenți sau tineri, cu care sa fac un grup in care sa ne punem întrebări, să ne trimitem carti (pdf) si altele.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Eu ma bag,,,, fa grupul pe Facebook e mai usor

| HyperionMarcus explică (pentru amyleemuffly03):

Salut.
Am setat grupul sa fie secret. Trimite-mi, daca mai esti interesata, Facebook-ul tau.

| amyleemuffly03 a răspuns (pentru HyperionMarcus):

Nina ani Facebook meu ...ps sunt blonda

| Razook a răspuns (pentru HyperionMarcus):

Da-mi te rog si mie add la grup.

| Razook a răspuns:

Salut!
Sunt interesat si eu de acest subiect.