| costinvlad a întrebat:

Salutare. Pentru cei ce spun ca nu exista chakrele si ca nu exista puteri psihice sau pentru cei ce spun ca puterile psihice nu trebuiesc folosite.
1) De ce imi scade activitatea undelor cerebrale cand incerc sa intru in transa(printr-o metoda vazuta pe un site) si uneori chiar ies din corp? Si ceea ce vad iesit din corp este real? Cum sa fie o chestie schizofrenica cand se confirma ca este real? Sau unii de ce spuneti ca asta este spionaj ocultist?
2) Cand esti bolnav de ce te vindeci daca prin schimbarea activitatilor undelor cerebrale(transa) iti redirectionezi cantitati mari de energii si vril/chi/energie divina/kundalinika iti trece boala si se vindeca? Si medicii de ce condamna pe pagani ca fac pact cu demonii? Pai paganii au dreptate, la fel si zeii. Avem chakrele pentru a le folosii. Ms. Funda cel mai bun comentariu.

25 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cred ca ai probleme mentale. Un medic in toate mintile nu afirma ca alti oameni au facut pact cu demonii.

| RAY a răspuns:

Toate experimentele americane pe aceste subiecte au avut un esec total, povesti, ai imaginatie atat

| Mircea08 a răspuns (pentru RAY):

Daca ar fi asa nu ai posta la "religie", ai posta in alta parte unde crezi ca se discuta subiecte importante - adevarul e ca vrei sa-i bruiezi pe cei care chiar vor sa afle cate ceva

| costinvlad explică (pentru RAY):

RAY, eu m-am uitat pe un site de stiinte ale sufletului/alchimie/ocultie si am atacat energetic(Am facut-o pentru a testa, nu am avut intentie rea) niste persoane si a fost atat de periculos in cat m-am speriat si eu. Pot sa fac asa lui tacto. De ce vorbesti daca nu stii ce este aia atac energetic, vindecare energetica prin fortarea sistemului imunitar cu energie si multe altele. Fix in ochi si a si vomitat, este frumos. SI NICI NU AM STIUT CA ESTE REAL. Imi place aceste puteri ale mintii. Nici nu avea de ce sa ii fie rau ca nu mananca prostii si nu are probleme de sanatate. AM 18 ani.

| anonimg a răspuns:

Doar Dumnezeu poate să ofere vindecare. Sunt câteva metode prin care face asta:
1. Prin ADN.
2. Prin medicină și descoperirile științifice.
3. Printr-un stil de viață sănătos.
4. Prin minuni.
Orice altceva este de la cel rău.
Satana caută să înșele omenirea pe orice cale posibilă. "Sănătatea" oferită de el este doar o iluzie; el este un înger și nu are putere să vindece. Energiile de care vorbești tu, nu au legătură cu Dumnezeu. Dumnezeu nu ne vindecă prin transă, nici prin bioenergie și nici prin alte energii.
Vrajmasul nostru și al lui Dumnezeu caută să ne țină cât mai departe de adevărata Sursă de vindecare. Siguranța noastră stă în cunoașterea lui Dumnezeu și a Sfintelor Scripturi.

| costinvlad explică (pentru anonimg):

Tu esti evreu. Daca dzeul tau era bun, erveii de ce ii ucid pe yeziditi si islamistii(coranul e al lor) lui *** de Yehova sunt teroristi? Si de ce vor sa scarpeasca statele care nu au sange de evreu? Eu nu cred ca evreii si religiile de dreapta sunt adevaratele religii ale omenirii. Tu ca om ai avea sangele tare sa omori un copil ca sa ii dai organele pe bani, mai. Doar un evreu este atat de tampit si psihantropizat de prostie in cat sa omoare un om. Omori doar daca esti nevoit sa te aperi. De ce cele mai multe crime sunt savarsite de traficanti de organe care sunt evrei(ii descoperi extrem de usor dupa aspectul fizic si multe altele pe evrei). Alt lucru. De ce nu este bun ce ne da Satan? Stii de ce? Fiindca evreii nu vor sa isi munceasca singuri pamantul. Si da bani putini la prosti. De exemplu cineva imi dadea 5 lei intr-o zi de munca si ii spusei ca ma plateste la profi cu 60-100/zi si a zis ca sunt prost fiindca nu stiu ce si nu stiu cum. Oricum religiile de dreapta sunt extrem de rele fata de oameni. De ce cacatii aia hidosi de preoti au dreptul de a folosii vindecarea prin elementul foc? Sau sa aprinda lumanari, etc? Sau sa foloseasca puterile psihice? Fiind ca ne cred prosti? Ei bine eu nu sunt si sunt sigur ca nimeni alt cineva nu este prost.

| anonimg a răspuns (pentru costinvlad):

Nu sunt evreu, ci sunt creștin adventist de ziua a șaptea. Evreii Îl resping pe Domnul Hristos și de aceea nu sunt de acord cu tot ceea ce ei susțin, chiar daca este scris că "mântuirea vine de la iudei". Și fiecare om și fiecare popor își primește răsplata după binele sau răul făcut.
Citește cartea "Tragedia Veacurilor" și vei vedea cine pe cine a persecutat: https://m.egwwritings.org/ro/book/2711.5#8

| doctorandus a răspuns (pentru anonimg):

Cartea e scrisa prin metoda copy/Ponta.

| anonimg a răspuns (pentru doctorandus):

Uită-te puțin la "Contents" ca să vezi titlurile capitolelor și să îți faci o idee.

| doctorandus a răspuns (pentru anonimg):

De fapt chiar editurile adventiste din SUA au adaugat note de subsol in care arata de la cine si din ce carti a copiat madam White. Esti ramas in urma cu stirile.

Domeniul White a constatat ca nu mai putea nega acest lucru, asa ca au cautat sursele din care a copiat ea si le-au trecut la note de subsol.

| costinvlad explică (pentru anonimg):

Cum saiti explic eu? Evreii l-au inventat pe Iisus si a intentionat sa il ucida(fictiune, nici nu cred ca a existat iisus) doar pentru a indoctrina populatia pentru a se indeparta de bogatii si puterile mintii si pentru a isi proteja averile facute din sclavie). Dumnezeu nu exista. De ce Evreii si Crestinii si musulmanii lui Alaah sunt atat de rai si ii ucid pe cei ce ii considera din afara religiilor de dreapta, iar islamistii(Evreii care Coranul este Biblia lor) sunt teroristi si fac rau Germanilor, Francezilor, Americanilor si Celorlalti de culoare alba? Vedeti cacatilor cine incepe conflictul? Teroristii evrei ii ataca pe cei de culoare alba si asa ajungem in al treilea razboi mondial, iar Islamistii merita sa fie chinuiti. Nu credeti? Asa s-a intamplat si cand au fost chinuiti de Germania, germanii au actionat pentru ca au fost provocati, s-au aparat, iar Hitler a salvat Europa de la COMUNISM-UL EVREIESC PENTRU A SCLAVII EUROPA IN SLUJBA EVREIILOR SI A FICTIVULUI IEHOVA. Eu am citit prea mult sa nu stiu adevarul despre Religiile de dreapta. Evreul te invata sa intorci obrazul, pentru a te ataca ca tu sa il lasi sa te extermine.

| anonimg a răspuns (pentru costinvlad):

Să spunem că teoria ta și informațiile acumulate de tine sunt adevărate; dar îți aduc ele pace și bucurie in suflet? Îți oferă toate aceste puteri, teorii și cunoștințe nadejde și speranță nu doar pentru viitorul vieții acesteia, ci și dincolo de moarte? Dacă nu, atunci temelia cunoștințelor tale nu este bună; și tot ce vei construi pe această temelie se va surpa. Vei ajunge la fel ca multi alții la vârsta înaintată că ți-ai risipit tinerețea, mintea și intelectul in teorii înșelătoare care nu te ajută în viață. Iar la sfârșitul vieții acesteia te vei trezi cu un gol in suflet cum nici nu-ți imaginezi; gol pe care toți cei ce nu fac din Dumnezeu sprijinul lor îl vor resimți.

| costinvlad explică (pentru anonimg):

Pai de ce. Daca pot eu sa ma vindec? La ce naiba sa mai dau bani+spaga la medici pentru o raceala si scutire? De ce nu am voie sa controlez reactiile/programarea genetica a corpului meu? Tu cel putin stii ca daca dupa ce adormi constientizezi ca visezi poti revenii in lumea reala(Dedublat, rupt temporar de corpul tau) si poti sa vezi ce face dusmanii de moarte impotriva ta si sa ii invingi? Si sa afli multe? Ca auzi/vezi/esti energie.

| Donsavas a răspuns:

1) undele cerebrale "scad" de fiecare dată când intri în repaus. Iti da impresia de disociere pentru ca nu mai ai control asupra funcțiilor corpului, dintre care avem mișcarea si nutritia, ce se pot controla la nivel inconștient.
2)Cei aflați în comă sunt si ei in transa si reusesc sa se vindece singuri,Da,dar nu întotdeauna. Marea majoritate a celor de la terapie intensivă nu ar supraviețui fără ajutor din exterior. Odată ce scade activitatea cerebrală,organismul intră în stadiul de refacere dar uneori nu mai este capabil să facă asta. Tu nu esti schizofrenic, poate schizotipal. Asta e o tulburare de personalitate, nu o boala mintala! Cu boli mintale te diagnosticheaza doar medicii dacă prezinți simptome. Parerea mea e că ai o gândire schizotipala iar un neuropsiholog iti poate confirma/infirma asta. Nu cred ca exista oameni de știință care sa creada cu adevărat în religie sau spiritism. Eu personal nu cunosc si nu am intalnit. Nu cred ca un om invatat, la ora actuală, mai poate crede cu adevarat. Nu stiu cat de bun este raspunsul meu pentru tine, însă stiu sigur ca nu ai descoperit al șaselea simț.

| SG1995 a răspuns:

Medici zic că pagâni fac contract cu demoni? Ai de ***! laughing
Dar să răspund obiectiv:
1. Îți scad undele în hipnoză din cauză că actividatea e mult mai redusă ca și în timpul somnului.
Iar videcarea de care vorbești tu e auto-sugestie, dar îți pun pariu pe ce vrei că nu te vindeci de HIV, SIDA, cancer sau alte boli letale prin auto-sugestie.

| costinvlad explică (pentru SG1995):

Ba te vindeci daca absorbi multa energie aurie si iti schimbi singur ce trebuie sa faca substantele si etc. Prin auto vindecare eu inteleg atacul direct asupra cauzei bolii. Cauza trebuie eliminata. Degeaba elimini efectul cu algolcalmin si nu stiu ce.

| SG1995 a răspuns (pentru costinvlad):

What, efectul prin algocalmin? Dude tu știi ce e ăla cancer sau SIDA? Bănuiesc că nu.

| Mircea08 a răspuns:

Diavolul ii ajuta pe ai lui sa faca si ei minuni - nici un om nu poate face nimic daca nu este ajutat de Dumnezeu sau de diavol - Mai bine invatati ce inseamna a sluji la Dumnezeu sau la diavol si veti putea alege in cunostinta de cauza varianta cu cele mai mari avantaje

| xerxes1 a răspuns (pentru Mircea08):

Diavolul a fost inventat de crestini.
Nu exista acest concept inainte de sec IV.
La evrei Satana era o functie nu un nume propriu.

| NGheorghe a răspuns:

A te informa este o chestie, si a-i informa pe altii este alta chestie. Sa pretinzi ca vrei informații in timp ce "arunci cu detalii" doar ca sa te dai mare jmecher... tine de domeniul infantilității.
- "scade activitatea undelor cerebrale". In primul rând UNDELE nu au activitate, UNDELE se propaga si cam atât. Undele cerebrale, sau undele produse de cerebru (sau "creier" in română) in timpul activității lui, reprezintă nici mai mult nici mai puțin decât "comunicări de informații" de la simțuri către creier si de la creier către mușchi si organe. Situatia când te pui in pat, închizi ochii, si stai nemișcat, diferă complet de cea in care esti pe schiuri in coborâre cu 50km/h.
Auzi, cică "de ce scade?". Este ca si cum ai întreba: de ce acitivitatea procesorului urca la 100% când are activitate; si scade la 0% când nu are activitate?
- alta: "ceea ce văd ieșit din corp este real", "când se confirma ca este real". Mi se pare mie sau tu in loc sa povestești faci declinări. Dacă este real atunci ai face bine sa spui ceva concret deoarece si noi știm sa deducem. Simplu:dacă ceea ce s-a întâmplat si ai văzut nu se reântâlnește in realitate ci descrii o altă lume "a tenebrelor" atunci este clar ca nu aparține de realitate. "se confirmă ca este real"! Aici nu SE confirma absolut nimic! Tu ai putea SĂ confirmi, deoarece tu esti cel care iese din corp, dar nu o faci. Nu faci absolut nicio precizare despre pretinsa experiență a ta. Bine, ca tu precizezi ca "altii" din "alta parte" pot confirma ceva, dar aceasta precizare este buna sa ne ștergem la fund.
2) aceeași greșeala de habarnist intr-ale undedelor. Undele nu au activități, mai concret, undele creierului sunt unde electromagnetice si se produc exact in momentul in care curenți electrici își schimba sensul in care circula (din + către - in - către +) și asta este o forma de comunicație codificată.
Altă perlă: "redirecționarea cantităților de energie".
Energia este o mărime fizica care definește cantitatea de mișcare. In fizica newtoniană se referă la mișcarea obiectelor. In fizica cuantica se referă la mișcarea particulelor atomice (din înăuntrul obiectelor). Energia nu este o "substanță" ce se deplasează, energia este doar un număr. Când fizicienii vorbesc de x kWh sau x electronVolti consumați... asta nu înseamnă ca watii, electronii sau volți se mănâncă între ei. Ci foarte simplu pe de o parte exista niște generatoare transforma energia (mișcarea) apei, a vântului, a aburilor in curent electric iar in cealaltă parte exista niște instalații ce transforma curentul electric înapoi in mișcare (motoare) sau alte efecte (caldura, lumina, magnetism).
"Pact cu demonii" - bine
"Avem chakrele pentru a le folosi", ba mai avem si planeta Saturn iar eu te las sa te folosești si de ea. Deocamdata, tot ce bănuiesc eu ca tu folosești sunt degetele cu care apeși pe tastatură. Cu restul esti complet paralel.

| costinvlad explică (pentru NGheorghe):

De ce? Nu vorbi daca nu stii cel putin 1% din Magie(alba si neagra) si la ce energii ma refer eu. La energia pura. De ce cand am ridicat energia gri asupra cuiva si am programat-o sa i se faca rau si am directionat-o in el/ea i s-a facut rau? Energia pura. Intelegi. Poate murea. Si nu avea alt motiv sa i se faca rau fiindca si-a dat seama ca a fost atacat energetic de catre cineva(iti dau seama din cauza faptului ca creierul stie cand energia iti induce rau, sau altceva cum ar fi lovitura sau mancare stricata), iar acea persoana nu a mancat prostii in ziua aceea si zilele precedente, si nu cred ca mananca prostii, nimeni nu mananca prostii, nu i s-a intamplat nimic rau din punct de vedere emotional. Este frumos ce am facut? Ce mi mai reprosezi? Ca este schizofrenie? Sau ca este auto-sugestie? Am facut-o ca sa testez.

| NGheorghe a răspuns (pentru costinvlad):

Exact, tu vrei sa zici ceva dar nu folosești cuvintele potrivite. Nu esti tu de vină ca si alți folosesc in vorbea lor zilnică noțiunea de energie sub forme peiorative (nu zice aport de caldura ci aport de energie, nu zice aport de hrana ci aport de energie) dar pentru fizicieni, cei care au si inventat aceasta noțiune, energia nu este decât un număr ce înseamnă nimic altceva decât o "cantitate de mișcare"... cu cât ceva se mișca mai mult cu atât are mai multă energie.
Acuma, la activitățile tale cu "substanța gri" pe care tu o numești "energie pura" îmi este foarte clar ca vorbirea ta nu are nicio legatura cu noțiunea de energie din cartea de fizica. La tine energia este o substanța colorata, nicidecum o "cantitate valorică", sau un număr.
Mai simplu: o apa curgătoare cu un anumit debit, ajunge in cădere si dezvolta o anumită energie in newtoni/metru²... apa nu este energie, căderea da, căderea (de apa sau ce o fi ea) este energie.
"Energie pura" este nonsens... o substanța, sau ceva ce se mișca, intra, produce pagube (mai mult sau mai puțin măsurabile) ...este corect spus.
Cât despre noi in discuțiile noastre, suntem complet pe alte subiecte, nu are nicio legatura faptul ca tu folosești orice cuvinte apuci doar ca ai chef de scris si chiar nepreocupandu-te deloc cu ce pricep alți, cu prezentari din activitățile tale pentru a ma convinge ca ceva se intampla. Nu esti singurul capabil si puternic in domeniul paranormalului in timp ce eu nu sunt prezent...

| costinvlad explică (pentru NGheorghe):

Buna ziua. Eu nu ma refer la acea energie valorica. Eu ma refer la energia electrica(Electricitatea pura) sau electronii. Daca ai control total asupra bioelectricitatii poti face furtuni daca ai energie imensa(O atragi in acel moment). Stii ca nu exista numai energie de la ce ai zis tu? Exista si energia care este, cum sa iti explic eu, negativa/pozitiva, si cu cat mai mult este cu atat mai puternic esti. De exemplu energia este colorata in functie de cat de buna sau letala este pentru tine sau cel ce este tinta ta. Culoarea este ca la seism. Este energia creerului. Pai, cand visam, de ce vedem lucruri? Acele lucruri sunt din alte lumi(Care sunt reale si inaccesibile, accesibile temporar aleatoriu in vis), iar daca de exemplu energia creerului este energia trimisa catre acea persoana, iar eu spun energie gri fiindca asa trebuie vazuta pentru a face rau unui dusman, dar de fapt energia este incolora. Cand simpti vibratii subite sau pielea de gaina subit fara a fi determinata de factorii de mediu=frica, ori atac psihic(De exemplu cineva te invidiaza, automat iti face rau si poti simtii pielea de gaina). In plus poti sa ataci in subconstientul acelei persoane si sa il controlezi. Asta se face decat prin ochi(Fiindca ochiul este o prelungire a creerului in afara osului si asa gandurile trimise de tine ii intra in creier si il programeaza). Spre exemplu il programez sa se faca de rusine la bac. 1)Ridicarea energiei.
2) Programarea energiei(Afirmatii stricte, ferme, numai si numai la prezent).
3) Redirectionarea energiei.
Cineva a zis ca este auto-sugestie. Cum in *** am facut eu rau prin auto sugestia asta unei alte persoane? Si din greseala. Auto-sugestia functioneaza pe orice? De fapt acea energie=Aura(De diferite culori).

| CVane a răspuns:

Corea de Nord si Finlanda sunt despartite de 1 singura tara.

Imi poti spune te rog cum imi pot activa Chakra? Si cum pot ajunge la depozitele de kundalinika?

| costinvlad explică (pentru CVane):

Prin yoga. Intra pe google si scrie asa: vindecarea prin chakra plexului solar si vezi ce gasesti.