| iSlayer a întrebat:

Salutare, TPU! Am gasit zilele trecute niste haine in fața casei (locuiesc la periferia orașului) Era vorba de niste haine de copil repsectiv o rochiță nou nouță si o căciulă care parea destul de folosită. Intre timp a trecut ceva timp si nu a venit nimeni sa le ia de acolo (a și nins peste ele ) au fost puse chiar langa poarta de la intrare. Se zvonește că in zona in care mă aflu sunt anumite persoane care fac vrăjitorii si chestii de genul. Nu pot spune ca eu cred in astfel de lucruri dar daca stie cineva despre ce e vorba v-aș mulțumi. Oricum le-am aruncat de acolo, le-am dus la un tomberon dupa strada mea. Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La fel aș fi procedat și eu: le-aș fi lăsat acolo o vreme, și apoi le-aș fi aruncat.
Cât despre vrăjitorii, să nu ai treabă cu ele. Acestea să se întoarcă asupra capului celor care le fac. Ele nu au nici o putere asupra celor care își văd de viața lor.

| Andreeush a răspuns:

Trebuia să le dai cuiva care are nevoie.

| Steregoi a răspuns:

Bine ai făcut.

| Mircea08 a răspuns:

Vrajitorii folosesc orice fel de lucruri. Daca ii bagi in seama o sa ai probleme de fiecare data cand vezi vreun lucru pe strada. Frica vine de la lipsa de cunoastere. Studiaza Evanghelia (Noul Testament ) cu intentia de a o intelege si cand o sa fii informat vei vedea cu totul altfel viata

| Irinel15123532 a răspuns:

Astea sunt prostii. Un copil al Lui Dumnezeu nu poate fi atins de asa ceva. Un fiu al Lui Dumnezeu nu poate sa fie atins si viata Lui sa fie distrusa de porcarii, Hristos traineste in interiorul nostru si ne protejeaza de orice rau, citeste psalul 91 te rog, si 103, dar mai ales 91. Dumnezeu care este tatal tau nu va lasa un farmec sau o vrajitorie sau astfel de gunoaie sa se apropie de fiii Lui. Bineinteles trebuie sa ne ferim de aceste lucruri, sa nu le facem, sa nu le ascultam si sa nu le urmam, trebuie sa fugim de aceste lucruri, pentru ca daca le acordam atentie si le face, vor avea impact asupra noastra, pentru ca alegem sa le facem.
Tu poti fi fiul Lui printr-o rugaciune foarte simpla, sau nu neaparat aceasta, nu conteaza in ce fel o spui, conteaza sa iti pui increderea in Hristos printr-o alegere, ''Doamne Isuse am pacatuit impotriva ta, am vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatuli meu, cred ca tu esti fiul lui Dumnezeu si te primesc pe tine ca mantuitor personal si Domn al vietii mele, imi predau viata tie''. Din acest moment Duhul Sfant te boteaza si vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, toate pacatele iti sunt iertate definitiv si ai puterea invierii in tine, si nimic nu te va mai desparti vreodata de dragostea, caldura si grija tatalui ceresc pentru tine.
iti recomand cateva videoclipuri
https://www.youtube.com/watch?v=nI29x5dKYOM&t=3s
https://www.youtube.com/watch?v=BZmMWTEPa5g&t=683s
https://www.youtube.com/watch?v=KZ-mNgECBZs&t=708s
https://www.youtube.com/watch?v=oHB7GEQpqeY&t=543s

| BogdantheDreamer a răspuns:

Nu prea e indicat sa discutam despre vrajitorie. Vrajitoria este numita uraciune fata de Dumnezeu.

Dar ca fapt divers, ca ai intrebat. vrajile pe haine se fac de obicei pentru a ataca sanatatea victimei, atat mentala cat si cea fizica. De obicei pe hainele pe care sunt puse vraji vedem cusaturi in plus. tesute de cel care invoca vraja.

Iti spun din ce am citit si eu, candva.