| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Salutare TPU din nou. Eu nu inteleg un lucru, de ce oamenii atunci cand merg la gratar sau la plaja se scalda in apa raului Olt, Jiu, Siret, Moldova, Mures, Trotus, mai exact in aceeasi apa in care s-au inecat practic s-au sinucis mii si mii de persoane de-a lungul timpului? https://www.youtube.com/watch?v=FEDtlckLm9U

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu nu am auzit de un astfel de obicei: adică să te scalzi pentru un mort.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca pe unii ii duce minte sa nu se avante în apa adâncă dacă nu știu sa înoate... Tu de ce mergi cu mașina dacă în fiecare ora se petrece un accident?

| danut a răspuns:

" se scalda in apa raului Olt, Jiu, Siret, Moldova, Mures, Trotus, mai exact in aceias apa in care s-au inecat practic s-au sinucis mii si mii de persoane de-a lungul timpului? "
Simplu, niciodata NU este aceiasi apa, apa trece, pietrele raman.

| Digikey a răspuns:

Nu intelegi foarte multe lucruri.

| Holiday a răspuns (pentru danut):

"Simplu, niciodata NU este aceiasi apa, apa trece, pietrele raman."

De fapt e aceeasi. Vezi circuitul apei in natura. Ba mai mult, apa pe care o bei e aceeasi in care au murit/s-au sinucis aia, indiferent ca e de la robinet, din fantana, sau imbuteliata.

| danut a răspuns:

"De fapt e aceeasi. "
Oau, poate daca ai bea TOATA apa din lume in acelasi timp sau daca ai sta sub un doom ca aceiasi apa sa se evapore apoi sa se condensesze din nou si sa cada sub forma de ploaie in acelasi loc.

| GicaGigekGica a răspuns:

Si ce conteaza daca a murit cineva acolo?