| aladeieri a întrebat:

Salutare, Traim oare vremurile Apocalipsei?

https://www.youtube.com/watch?v=e81JNypWHo0

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Apocalipsa se traduce cu Descoperire, nu cu sfarsitul omeniri. Da traim in vrenurile de sfasit ale omeniri dominata de Satana si pacat dar Dumnezeu a promis o noua lume cu o noua planeta. Curand, foarte curand.

| sabin89 a răspuns (pentru danut):

"Curand, foarte curand" - te referi la faptul ca din cei care au trait in 1914 (si aveau cel putin 15 ani) unii vor fi inca in viata cand va veni sfarsitul?

| danut a răspuns (pentru sabin89):

Nu ma refer la nimeni din 1914 ci la timpul ramas in compararatie cu istoria cunoscuta a omenirii si la profetiile facute acum cca 2500 de ani de profetul Daniel, profeti dezlegate de inaintasii nostri la putin timp de dupa Hristos dar ascunse de bisericile traditionaliste din interese de dominare (financiare). Unul din cele mai complete studii in acest domeniu apartin eminentei cenușii a omenirii, Issac Newton.

| sabin89 a răspuns:

Pai, sa vedem. Stai putin sa deschid...am si eu o biblie pe aici. Uite, citesc ceva de la capitolul 11. E vorba aici despre doi martori, care au aparut in piata cetatii (care o fi aia?), imbracati in saci si care fac minuni. Le iese din gura un foc care mistuie pe vrajmasi, au putere sa inchida cerul sa nu cada ploaie...asa, apoi iese o fiara si ii omoara, stau neingropati in piata timp de trei zile si apoi inviaza.
Ei, ce zici? Traim in timpurile astea? Se intampla asa ceva?

| danay72 a răspuns:

Traim intr-adevar in ultimele zile ale acestui sistem.Important e ce facem pentru a supravietui acestuia.

| sublime89 a răspuns:

Si "marele" Isus credea ca traieste vremurile apocalipsei, si ce sa vezi, s-a inselat. Nu credeam ca e posibil asa ceva din partea atotstiutorului.

| CinevaNou a răspuns:

La din astea ma uitam prin 2007, si erau prezentate aceleasi lucruri, doar ca in engleza. Mari descoperiri...

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Apocalipsa = Revelatie sau descoperirea unor lucruri. Dar daca vrei sa stii daca traim in zilele din urma ale acestui sistem rau condus de Satan, citeste in Biblia ta, in 2Timotei 3:1-5(vezi daca nu corespunde situatiei zilelor noastre )citeste si in Matei 24:4-14;

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Apocalipsa e doar o alta poveste de speriat copiii din biblie. nu exista cu adevarat. a fost prezisa de sute de ori in timpul istoriei. si nu s-a intamplat. e prezisa in general de sarlatani ce trag foloase de pe urma celor creduli. cum fac acum popii lipitori in societate. uite aici lista mare cu de cate ori a fost prezisa http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events

| Lucică1998 a răspuns:

Nu! Citește cartea Apocalipsa si vezi cate din cele citite de tine se regăsesc in prezent.