| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor.
Știe cineva ce trebuie făcut înainte de îngroparea mortului pentru a evita ca acesta să devină strigoi?
A decedat tataie și au venit moșii si babele cu tot felul de superstiții

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți face nimic, căci strigoii există doar în mintea celor ce cred în ei. Ca să scoți strigoii din mintea acestor oameni este imposibil.

| Fatamuntilor a răspuns:

Rugacinile preotului sunt de ajuns!
am patit ceva asemanator cand a murit mama!

| RKBlue a răspuns:

Daca chiar credem in astfel de prostii in 2021, apai normal ca nu mai avem nicio sansa ca tara...

| badpanda a răspuns:

Nu este cazul.Cand vede ceata de prosti de langa sicriul lui se duce oriunde numai sa nu-i mai vada sau sa-i auda.

| Romanul86 a răspuns:

Strigoii sunt demoni nu oameni și apar unde a trăit un om rău, ei vreau să stăpânească locul acelui om.