| anonim_4396 a întrebat:

Sansa ca un creator sa fi aparut din nimic si sa creeze absolut totul din nimic, care e probabilitatea?

Răspuns Câştigător
| LupusDei1993 a răspuns:

Probabilitatea?
0%
Ai nevoie de materiale să faci ceva, nu magie.
Asta si pentru CelCeNuStieTot, singurele lui argumente fiind biblia, o carte de basme cu serpi vorbitori si genociduri in masa.

19 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Asa cum a aparut omu si animalele se zice din nimic, de la niste atomi, asa e posibil sa fie vreunu mai tare, dar nu ar fi unicul, poate este o populatie extraterestra care s-a format mult mai evoluata din cine stie ce conditii acolo unde s-a format si ei sa ne fi facut, exista aceasta posibilitate, dar nu creatorul ala pupat in fund atata de oameni.
Plus ca este ciudat ca nu se arata acei tipi, nu intervin in nimic, poate suntem ca un joc de strategie sa se amuze cu noi, cand suferim, cand murim.
Iar ei ne-au adaptat pentru conditiile de pe pamant, de aia ar fi reglat totul bine.
Dar tot la fel de bine puteam apare din niste atomi pur si simplu, si sa nu, sau da, deci sa apara si altii pe alte planete dar fara legatura cu noi.

| Celcestietot a răspuns:

99%

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Fara un creator nu e posibil aaaaaaa

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Pai nu ar avea cum sa fi aparut Universul altfel. In trecut s-a dovedit existenta lui Dumnezeu pe planeta Pamant, deci El a existat si inca mai exista. De ce nu crezi ca avem un creator, argumenteaza (logic)?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Omule nu s-a dovedit nimic numai minti

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Eu vorbesc civilizat cu tine si tu ma acuzi de ceva ireal. De ce nu incerci sa imi dai argumente ca sa ma ajuti si pe mine sa devin ateu?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Vezi cum faci spam aiurea la intrebarea mea

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Hai ca te las atunci ca vad ca nici tu nu mai stii ce vrei pana la urma.

dexonlineRAY.ro : spam = cand nu am argumente bag cuvantul,, spam'' si cand sunt prea mandru ca sa bag pe cineva in seama, dar probabil ca mai exista si alte cauze.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Esti mare mincinos copile

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Muntele Sinai, Marele Potop si multe altele. Cine este mincinosul dintre noi 2 rolling on the floor? Neaga tu asa ceva si esti cel mai tarewinking!

| gemeni6226 a răspuns:

Eu cred ca cine va argumenta logic vreodata si fara dubiu acest subiect va primi cel mai rasunator premiu Nobel din istoria umanitatii pentru ca acest subiect a incitat omenirea de cand exista.Dar cine poate argumenta ca niciodata nu a existat nimic? sau ca mereu a fost ceva-dar ce a fost mereu? ce n-a fost niciodata? deci e o intrebare fascinanta dar eu cred ca ne depaseste pe toti sa raspundem la ea.Mosotti vorbeste de extraterestrii.Ok.Dar si pe ei trebuia sa creeze cineva nu? Nici ei nu puteau aparea din nimic.

| Meme10Memu a răspuns:

Cred ca raspunsul castigator dorit de tine este: probabilitatea este zero.

| RAY a răspuns (pentru Meme10Memu):

Omule tu in afara de propaganda numai stii nimic

| Meme10Memu a răspuns (pentru RAY):

Ce propaganda? La ce crezi tu ca fac propaganda? Astept un raspuns scurt si la obect.

Daca am raspuns pentru a-ti fi pe plac inseamna ca fac propaganda pentru tine?

| Octavian199 a răspuns:

0. Pentru ca vine problema '' din ce a scos tarana''.

| Dorotheea21 a răspuns:

Esti trilu? laughing
Cine sa calculeze astfel de probabilitati?
Stii ce inseamna probabilitate? De unde vrei sa iti calculeze niste insi din TPU astfel de lucruri? laughing
Sunteti penibili. Toti.

| RAY a răspuns (pentru Dorotheea21):

Daca suntem penibili toti poti sa iesi afara

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RAY):

Vreau sa vad un calcul probabilistic.
Si e nesimtire sa votezi asa, cand chiar tu ai cerut in intrebare asta! laughing

"Sansa ca un creator sa fi aparut din nimic si sa creeze absolut totul din nimic, care e probabilitatea?"

| RAY a răspuns (pentru Dorotheea21):

Concurezi cu Dancila observ