| Steregoi a întrebat:

Satan a stresat-o pe Eva cu stiinta despre bine si rau. Satan i-a tulburat linistea frumoasei Eva. Asa se intampla cand omul e stresat sa cunoasca prea multe. Mai mult rele decat bune. Acum Satan informeaza prin programe informatice si dispozitive medicale pe toata lumea cu stiri rele, temperaturi scazute pe varful Omu, chinezu cu roboteii lui in pustiu pe partea nevazuta a Lunii, gheata si polei, glicemia marita, pulsul marit, hipertensiune, ora de trezire pentru o noua zi de lupta cu viata, cine a mai fost injunghiat sau impuscat, cine a murit, cine a mai divortat, etc. Nici nu a inceput anul 2019 bine ca aceleasi orori continua sa tulbure linistea oamenilor.

Cum se face ca stresul in mediul academic este mult mai mare decat in mediul spiritual?

https://adevarul.ro/......index.html

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Asta chiar e o buna intrebare. Daca Satan nu ar fi deranjat-o pe Eva, atunci nici in lume nu era ce se intampla acum. Dar cum lui Satan ii place sa se joace cu oamenii, si-a facut si el prezenta pe acolo. Sa ai o zi frumoasa.