| Steregoi a întrebat:

Satan, cu contestarile lui la adresa lui Dumnezeu, este incapabil sa intretina vesnic sanatatea si viata omului pentru a putea trai vesnic fericit asa cum doar Dumnezeu o poate face si astfel Satan este incapabil sa intretina sistemul actual pe care il conduce. Dumnezeu l-a lasat sa conduca pe Satan pentru ca sa se vada o data pentru totdeauna ca doar Dumnezeu e capabil sa conduca lumea si sa intretina sanatatea si viata oamenilor in asa fel incat oamenii sa fie vesnic fericiti si sa se bucure vesnic de o sanatate perfecta.

Ce puteti spune despre astea?

6 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Pe vremea cand eram de partea bisericii daca visam pe Satana faceam pe mine de frica.
Acum cand il visez ii zic sa se duca la plimbare ca este doar un produs al mintii.Si pleaca.Cateodata trebuie sa-i dau un sut ca sa se grabeasca.

| Steregoi explică (pentru xerxes1):

Eu nu am visat niciodata pe Satan.

| costinvlad a răspuns (pentru xerxes1):

Si cum arata el? Evreii ne indoctrineaza cu toate minciunile lor entru a ne lasa fara energii si sa ne sclaveasca. Nu trebuie sa ai incredere in evrei.

| xerxes1 a răspuns (pentru costinvlad):

Este latura mea obscura.Incerc sa-i neg existenta, dar este acolo.
Poate lua orice forma.
De la o tipa traznet la un batranel simpatic care imi da sfaturi.
Am mult de lucrat la asta.

| costinvlad a răspuns:

Tu nu vezi cum stau lucrurile. Au existat primii oameni pe pamant care erau Zei(perfecti deoarece stiau sa cantareasca lucrurile) iar pentru ei daca le provocai rani nu aveau nimic ca se vindecau usor prin energiile imprejurimilor si a spiritului. Ei au creat oamenii(prin tehnologii genetice, chiar si Americanii se apropie de asta fiindca am auzit ca se poate clona persoane sau crea). Peste mult timp, acum mii de ani, cred ca cei ce vroiau sa tina bogatiile pentru ei si adevarurile ascunse au inventat minciuni despre Zei(care biologic erau oameni ca noi, doar ca stiau sa isi foloseasca energiile si potentialul adevarat al creierului si trupului si sufletului. Ei sunt Evreii si au inventat Crestinismul(cu isus hristos profet), iar ei nu cred in isus hristos si daca le zici sa se duca la Detectorul de minciuni incepe sa faca scandal ca s-ar afla toate acestea.

| Steregoi explică (pentru costinvlad):

Una e clonare si alta e aceeasi persoana. O clona nu are aceleasi amintiri cu originalul. Daca as fi clonat clona nu as fi eu chiar daca ar semana cu mine.