| RAY a întrebat:

Satanisti pe aici? Participati la slujbe?

Uite ce am gasit pe Youtube https://youtu.be/35G7hmUr9MM

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

L-am vazut eu pe Satana si mi-a marturisit ca se simte foarte prost ca nu mai are loc de munca, toate bisericile sunt ocupate, toate scaunele din Parlament la fel si acum s-au trezit si masonii astia ca vor sa faca rele.
Am stat la baut cu el si i-am zis ca o sa treaca, toti trecem printr-o criza de mijlocul vietii.

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Lol, asta e parodie.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Sataniștii nu spun prezent. Ei sunt jurați sa nu divulge doctrina lor ca si masonii.

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Dar de unde stii tu ce fac ei?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Am citit cărți scrise de cei care au făcut pregătire pentru a adera la Sataniști. Daca renunța sunt amenințați cu moartea. Si daca nu reușesc sa ii omoare, ii chinuie si nu ii lăsa nici sa trăiască.

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Aia sunt masoni

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Eu am citit despre sataniști. Despre masoni am auzit la radio.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Cartea se numește " O călătorie in supranatural".

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ai o pasiune pentru ei sa inteleg

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

E bine sa știi ca sa te poți feri. Cartea este tipărită de editura Viață si Sănătate care este a Bisericii Adventiste. Dar am mai văzut si secvente din Conferințele lor audio- video, + alte marturii tot audio-video a unor persoane care au avut de a face cu Satan si duhurile lui rele. Nu e de ras. Satan exista!

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Tu l-ai vazut pe satana?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Eu nu l-am văzut. Cum nu l-am văzut pe Dumnezeu. Dar fiecare atât Satan cat si Dumnezeu are adepți. De aceștia trebuie sa te ferești atunci când încearcă sa te racoleze la Satanism.

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Si voi faceti la fel ca ei

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

E diferență mare. Dumnezeu nu chinuie omul daca nu il accepta. In schimb Satan face ravagii. Nu numai ca chinuie persoana dar distruge lucrurile din casa si face zgomote înfiorătoare de nu le poate omul suporta. Posibil si acesta sa fie un motiv la unii care se sinucid.

| RAY explică (pentru TamplaruAnisoara):

Ba da, dumnezeu te arunca in iadul vesnic daca nu crezi ca iisus este fiul lui

| StrongHeart a răspuns (pentru RAY):

L-am vazut eu pe Satana si mi-a marturisit ca se simte foarte prost ca nu mai are loc de munca, toate bisericile sunt ocupate, toate scaunele din Parlament la fel si acum s-au trezit si masonii astia ca vor sa faca rele.
Am stat la baut cu el si i-am zis ca o sa treaca, toti trecem printr-o criza de mijlocul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exorcizamus
https://www.youtube.com/watch?v=EU4EQ63i33M