| Zazen a întrebat:

,Schimb de mame", in varianta iudeo-crestina!? sau trafic de persoane? https://www.youtube.com/watch?v=g3T4Y3WYCck

4 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Biblia e o carte inspirata de Duhul Sfant, iar cine o citeste in bataie de joc sau ca sa o combata, ajunge sa innebuneasca (asta mi-a spus-o cineva care are peste 50 de ani de credinta si incep sa ii dau dreptate).

Deja postarile tale repetate denota un comportament compulsiv-obsesiv, ceea ce nu e semn bun. Oricum ma indoiesc ca ai citit Biblia, dar daca iei franturi de pe blogurile ateiste e acelasi lucru.

Problema ta este ca tu confunzi Scriptura cu institutiile religioase, iar daca ataci cuvantul lui Dumnezeu crezi ca o sa pui bete in roate celor care se folosesc de religie ca sa obtina anumite beneficii.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Biblia a fost mii de anii transmisa din gura in gura, nu a fost nici un duh sfant pe acolo, pentru ca mereu dumnezeu a avut profeti, vechiul testament a fost scris acum 2500 de ani iar noul testament dupa 70 ani de la moartea lui iisus, deci nu a fost nici un duh sfant pe acolo, din noul si noul testament a fost transmis la fel plus ca a fost modificat de foarte multe ori plus traducerea e diferita, ebraica e diferita fata de lb romana

http://catehism.ortodoxiatinerilor.ro/? p=102

| CinevaAnonim? a răspuns:

1)Atunci nu era asa cum este acum. Era o lege care spunea ca nimeni sa nu moara fara sa lase urmasi, iar daca murea nelasand urmasi unul din fratii sa-i o lua de sotie. Iar daca murea si acesta, alt frate trebuia sa o ia, etc.
2) Dumnezeu i-a spus femeii sa se supuna barbatului.

Răspuns utilizator avertizat