| Elide a întrebat:

Se întâmpla deseori sa aud voci și sunete ciudate, afara aud mereu că vorbește cineva dar nu.i nimeni,am impresia că mă strigă mama din altă cameră dar ea doarme buștean,am niste vise foarte urâte și coșmaruri dese,mă trezesc de mai multe ori pe timpul nopții (nu beau,fumez, droghez)mie mi.e sa nu o iau razna sad

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

E bine să fii atentă la ce vizionezi, pentru ca unele filme sau emisiuni te pot face sa ai coșmaruri. Dar dacă nu te uiti la filme de groază sau cu spiritism, și auzi în continuare voci, poate ar trebui să ceri ajutor de specialitate.

| RAY a răspuns:

Ai nevoie de un print draga care sa aiba grija de tine

| Elide explică (pentru RAY):

Stai să ghiceasc...tu ești ăla? laughing

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Daca tu doresti tu draga mea, de ce nu? da stai sa castig la loto ca tu esti scumpa

| Elide explică (pentru RAY):

Nu să câștigi la loto, ideal ar fi sa vi pe un cal alb și să mă duci in castelul tau!winking laughing

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Ok printeso, la vara am sa fac un castel din nisip special pentru tine

| Elide explică (pentru RAY):

Abia aștept dar ne va lua vântul cu tot cu castel

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cred ca e vorba de putina anxietate, incearca sa faci mai multe lucruri placute tie, sa gandesti mai pozitiv, cu speranta, poate niste magneziu, calciu, te-ar ajuta! Numai bine.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Încearcă niște pastile pentru liniște... la fel și eu auzeam că mă striga cineva și mă trezeam brusc, deși nu mă striga nimeni. Sau mai auzeam ușa, dar nu intra nimeni. Sau chiar bătăi în fereastră, pe care doar eu le auzeam și mă trezeam brusc. Cât despre vise urâte, e ok, vin din subconștient. Azi-noapte am visat că voiam să-l bat pe unul și când să il lovesc, ceva invizibil mi-a sărit în spate și mă ținea de mâini. Între timp ăla a luat o bară de metal și a început să-mi dea în cap, deși nu mă durea deloc. Acum aveam o problemă cu cine era în spatele meu... și am vrut să-l prind de cap cu mâna dreaptă, dar a început să mi-o roadă, îi simțeam măselele laughing
Și m-am trezit, simțeam încă acea entitate atașată de mine, și cu mâna astrală (că eram paralizat în somn) mi-am făcut semnul crucii pe bărbie și gata. De obicei nu fac nici atât. Doar pentru că visez chestii bizare uneori, nu mă împiedică să continui să devin lucid în vise. E un sentiment de libertate absolută. Atât timp cât nu apar entități enervante laughing

| BIoody a răspuns:

Cosmaruri toata lumea are, frica, teama, fuga, gadere in gol, demoni, sfarstul lumii, razboaie, prezente, vise lucide, paralizie, entitati demonice, sex, viol, pornografie, agresari sexuale, voci, etc aceste simptome reprezinta stare de anxietate, singuratate, nesiguranta, tulburari mentale, probleme de familie, increderea indoielnica in Dumnezeu, frica de necunoscut, sau boli mintale pe baza de stres precum alzaimer, diabet etc
Incerca sa-ti cauti un prieten sau rietena si sa socializezi mai mult. happy

| Valentinaldoilea a răspuns:

Poate esti mai fricoasa de felul tau si la orice zgomot, ti se pare ca... se intampla tot ce ai spus. Nu te mai culca gindindu-te la lucruri rele. Viseaza frumos. Si va fi bine.