| OctavianDanielMaria a întrebat:

Se pare ca zeul iudeu se temea de Adam si Eva ca o sa manance din pomul vietii si o sa devina ca el. Ce parere aveti? Se deduce ca nu mai aveau nevoie de zeul iudeu, ca doar ei deveneau niste zei. Si zeul iudeu era gelos.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

In apocalipsa lui adam el este mai puternic decât zeul iudeu.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi si iacov este mai puternic decât zeul iudeu.a mâncat si el din pomul vieții?

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa reiese din textul genezei.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Invers.zeul iudeu l-a lovit pe el in sold.si de aia cica nu mănâncă evreii vina de la încheietura coapsei.

Răspuns utilizator avertizat