| Freeeagle a întrebat:

Se poate accede la o noua constiinta eliberata de frica?
De ce credeti religiile ne indica frica, ca un motiv de a fi credincios?
https://www.youtube.com/watch?v=cISyGqFo2b4

3 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

Da se poate, si anume devenind ateu.
2 Pentru religii frica si santajul cu maimutoiul care vede tot, sunt instrumentele principale de lucru, adica de subjugare si prostire a oamenilor!

| KhludCiprian a răspuns:

Foarte interesanta discutia.

Probabil ca unii au vazut ca Iadul ca o arma secreta, ca e usor sa ameninti decat sa aduci dovezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi cu domnul.de cate ori iti schimbi nikname-ul nu poti sa schimbi si intrebarile? ori e randul tau pe lista?