| anonim_4396 a întrebat:

Se poate gasi adevarul privind la erorile oamenilor?

3 răspunsuri:
| sir sanjei a răspuns:

Adevarul este relativ.
Adevarul general este greu de stabilit.
Dar sunt convins ca imediat imi vei spune de dumnezeu, si ca el reprezinta adevarul si bla bla bla1

| DomnulDumnezeu a răspuns:

Vasile esti prea prost.

| anonim_4396 explică (pentru DomnulDumnezeu):

"Vasile esti prea prost." - Trebuie sa cred ceea ce tu spui? Nu cumva ti se pare?
Nu cumva ai halucinatii? Hazardul sau haosul din teoriile Big Bang si evolutionista ar trebui sa fie neutru daca hazardul ar exista: nu ar tine nici cu tine si nici cu mine. DAR hazardul NU exista si nici NU a existat vreodata si nici NU va exista. Exista insa libertate de alegere. Credinta vine in urma cunostintei. Ca sa te cred este necesar sa aduci argumente. Este mai usor sa arunci cu minciuni sau cu batjocuri sau cu insulte sau cu calomnii sau cu critici sau cu cuvinte mai putine sau cu vorbe goale. Nu esti singurul de acest gen de pe acest site. Vezi ca ai ignorat intrebarea si nu ai raspuns la ea. happy Daca as tine cont de eroarea ta prin care ma dispretuiesti, NU as aduna cunostinte noi si pretioase si valoroase. Eroarea NU ajuta la gasirea adevarului. Eroarea sau minciuna impiedica gasirea adevarului. A privi la erori sau la minciuni inseamna a ramane mai putin timp pentru gasirea adevarului sau pentru gasirea a ceea ce este REAL sau adevarat. Faptul ca oamenii comit erori NU e un rezultat sau un efect al hazardului CI al libertatii de alegere. Toti oamenii aleg eroarea pentru ca pacatul este in ADN-ul lor mostenit de la Adam si Eva. DAR daca oamenii vor, ei pot alege adevarul si sa se opuna pacatului sau minciunii sau erorii sau amagirii sau autoamagirii. Putini oameni aleg sa se opuna pacatului si sa aleaga adevarul sau ceea ce exista sau este REAL. A fi realist inseamna a tine cont de TOT ce exista sau este real sau este fara eroare sau este fara minciuna.