| AvalohAlyn a întrebat:

Se poate prevedea viitorul? Dacă nu,Nostradamus, Baba Vanga, Cayce și profetii biblici cum au reușit?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este complicat. Există profeți mincinoși și adevărați, important este să ști să faci diferența.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De parca e greu sa prevezi viitorul.

| mudokins78 a răspuns:

Da se poate! se numeste intuitie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate prevedea. Da.

De ex, ghicitoarele pot avea dreptate. Lucreaza cu demoni. Dar vai de tine odata ce ai facut asta. Esti blestemat, pur si simplu. Numai Dl Isus te mai poate scapa.

In biblie profetii au spus despre viitor, fiind inspirati direct de Dumnezeu.