| BarbieDarya a întrebat:

Se poate sa nu ai nici o religie?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Da, se poate. Eu cred in Dumnezeu, dar n-am nicio religie.

20 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ateii nu au nici o religie!

| William a răspuns:

Da, e plin de atei pe TPU.

| Cristianne a răspuns:

Nu știu, întreab-o pe Mărioara.

| Thunderstruck a răspuns:

Ma intreb ce IQ ai daca intrebi asa ceva.

| RAY a răspuns:

Desigur ca se poate trai si fara religie

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,acei oameni se numesc "atei".

| Thunderstruck a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Oamenii care n-au religie se numesc nereligiosi. Oamenii care nu cred in doamne doamne, mos craciun, zeus, allah se numesc atei.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu cred ca trebuia sa-l bagi si pe "Allah" cand ai enumerat.

| Thunderstruck a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Din ce motiv?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da,scuze,am citit gresit.

| Zenit313 a răspuns:

Normal ca se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeşte ateism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate.

| kiv1990 a răspuns:

Se poate de trait si pentru trupusorul tau

| EaEmma a răspuns:

DA se poate

| DeepTrance a răspuns:

E mai bine decat sa te lasi spalat pe creier sau sa traiesti cu frica si amenintarile religiei.

| BarbieDarya explică:

Ce IQ am eu? Dar ma intreb daca era atat de greu sa intelegi ce am intrebat eu.Prietene,eu ma refeream la cei ce nu sunt botezati in nici o religie, care nu figureaza in acte ca apartinand unei anumite religii.Este chiar atat de greu?

| Thunderstruck a răspuns (pentru BarbieDarya):

Prieteno (daca tot suntem prieteni), zi-mi si mie in ce acte iti cere cineva religia.Si botezul nu stiu ce relevanta are, oricum e facut fara acordul tau, religia o ai in capatana, nu in acte.

| OvidiuB52 a răspuns:

Dar mai cool este sa inventezi propria religie, de genul "Martorii lui Ionutz_bossxxx", sa iti faci ONG si sa nu mai platesti taxe happy