| GouDidodino a întrebat:

Se pune ca am pacatuit daca am profitat cu mana de trupul meu si apoi am fost la biserica cu coliva? Am fost nevoit pentru ca mama m-a trimis si nu puteam să-i spun ce făcusem mai devreme.

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

O să te bată dumnezeo, of sad

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Popa crezi ca nu freaca maimuta inainte de slujba?
de ce credinciosii habotnici traiesc mereu cu frica ca o sa ii trasneaca ceva? de ce nu ai un cod etic si moral al tau si faci lucruri doar de frica?

| Celcestietot a răspuns:

Nu, nu putem spune asta. In Biblie reieiese ca masturbarea este pacat sau nu neaparat, depinde de punctul fiecaruia de gandire, acum fiecare face ce vrea. Important ar fi sa te fi spalat pe maini dupa asa ceva.

| minrest a răspuns:

Putina grija cu formularile astea; nu ai profitat de trupul tau, ci l-ai utilizat, caci este al tau; este ca si cum ai zice ca daca ai mutat bani din buzunarul stang in cel drept, i-ai furat.

| GouDidodino explică (pentru minrest):

Înțelegi esentialul, iar răspunsul tău nu este relevant

| Celcestietot a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu este relevant pentru că este ateu. Să te aștepți că aici vor comenta și ateii care nu știu nimic despre Biblie. Pe aceștia nu trebuie să îi bagi in seama, recomand să le dai block, ca să nu te certi cu ei și să vă jigniți. Oricum ei încep jignirile, nu creștinii.

| minrest a răspuns (pentru GouDidodino):

Inteleg esentialul, da, tu nu il intelegi; unde ajungem daca tot inventam pacate noi? Nu doar consideri masturbarea pacat, dar mai consideri pacate si ce faci inainte si dupa, mai ai grija sa nu insulti cumva... coliva. Eu iti recomand sa intelegi ca, recomandarile de a te retine de la sex, fac inevitabila masturbarea, care nu e interzisa sub nici o forma in Biblie.

| GouDidodino explică (pentru minrest):

Minrest cred ca nu stii ce vorbesti

| suntserios a răspuns (pentru Celcestietot):

Ai subliniat perfect ignoranta crestinului habotnic fata de lumea reala... "Nu este relevant pentru că este ateu".

| Celcestietot a răspuns (pentru suntserios):

Sincer să fiu, voi ateii sunteți pe o cale totală a pierzaniei. Nici nu te bag in seama și tot tu vi la mine. Nu mă mai interesează de cei ca tine absolut deloc, așa că poți ajunge și în flăcările iadului, să ai pielea jupuită de vie, cu tine nu se poate vorbi nimic. Cu cei care sunt atei înrăiți. Lasă-mă în pace, că nu mai vreau sa vorbesc nimic cu tine. Îmi pierd timpul degeaba scriind pentru tine, deci NU MĂ MAI CAUTA NICIODATĂ!

| suntserios a răspuns (pentru Celcestietot):

Trebuie sa fi oribil sa ai o viata in care trebui sa te gandesti la fiecare pas daca nu superi un batranel de pe un nor care iti va da foc cand mori

| Celcestietot a răspuns (pentru suntserios):

Nu mă cunoști că persoana, cum mă comport eu in viața cotidiană, așa că nu mai comenta. Dacă îmi repeți aceleași chestii, mai bine nu mai scrie.

| Panamax a răspuns:

Daca a curs ceva si pe coliva nu este igienic.

| GouDidodino explică (pentru Panamax):

Si care credeam ca eu sunt ala cu probleme... dar vad ca altii au probleme mai mari si mai grave

| Panamax a răspuns (pentru GouDidodino):

Coliva avea doar frisca sau i-ai facut si gaura?

| GouDidodino explică (pentru Panamax):

Panamax esti cam stupid... ca sa nu zic prost

| Panamax a răspuns (pentru GouDidodino):

Adica mai stupid decat un labajiu ipocrit care se duce cu coliva la biserica?

| doctorandus a răspuns (pentru Panamax):

Cred ca a pus intrebarea la misto.

| Mircea08 a răspuns:

Vai de mintea ta!