| ArseniePapacioc a întrebat:

Se spune ca daca nu mergem 3 Duminici consecutive la Biserica, Duhul Sfant se leapada de noi.Ati mers astazi?

12 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sunt numai vorbe dar oricum daca nu mergi o Duminica la biserica faci un pacat! Care? Nu cinstesti ziua Domnului! Din cele 10 porunci a 2-a.
Da am fost! TU?

| MMihai a răspuns:

Nu și nici în ultimile n duminici!

| Mădă0611 a răspuns:

De unde e acel "se spune"?

| dogee92 a răspuns:

Serios?laughing,cine spune asta?

| Thunderstruck a răspuns:

Troll.

| doctorandus a răspuns:

Da, te vad eu batran, bolnav si tintuit la pat, sa vad daca atunci vei fi la fel de categoric.

Asculta sfatul meu: cand vorbesti despre credinta nu e bine sa demonstrezi o lipsa de empatie specifica unui gardian de la Auschwitz. Parca batrani si invalizi ar exista doar pe alte planete.

Faci parte din soiul de crestini care izgonesc lumea de la Hristos.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu,si nu cred ca voi merge prea curand.

| dracu14 a răspuns:

Nu am mai fost la biserica in ultimii 10 ani

| ManStrong a răspuns:

Cum ai curajul sa arunci asa o blasfemie peste poporul roman?
Citi la suta frecventeaza biserica de 3 ori pe an?

| Zenit313 a răspuns:

Am lucruri mult mai importante de facut Duminica! laughing

| relian a răspuns:

Dar tu ti-ai taiat unghiile de la picioare sau ti-au iesit prin pantofi deja? Vezi ca daca iti tai unghiile deja esti pacatos.Ai grija ca te urmaressc si te reclam la sf Petre si nu mai intri in rai.Si sa mergi duminica xde duminica la biserica plus rugaciuni, batut cruci si facut matanii.

| danay72 a răspuns:

Este foarte important ca sa si aplicam normele biblice daca dorim sa avem spiritul sfant, apoi sa ne straduim sa manifestam rodul acestuia.Galateni5:22,23