| anonim_4396 a întrebat:

Se spune ca pretuiesti mai mult viata atunci cand te afli la un pas de moarte. Ce credeti, este adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata este un dar.moartea este un pret al neascultarii.ne-am vandut Darul primit, si l-am dat pe un pret atat de mic, Darul, neavand pret.de aia e Dar.si nemultumitorului, i se ia Darul.dar Ema? noi mereu santem la un pas de moartea vremelnica.de aia trebuie sa apreciem fiecare clipa.

6 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Eu cred că da, deoarece atunci îţi dai seama de lucrurile cu adevărat importante în viaţă pe care n-ai vrea să le pierzi. Unele lucruri sunt mai valoroase atunci când îţi dai seama că e posibil să nu le mai ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa este. Multi omeni au probleme si in momente de suparare isi blameaza viata. Dar numai cand esti constient de faptul ca o poti pierde intr-o secunda incepi sa o pretuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata este un dar.moartea este un pret al neascultarii.ne-am vandut Darul primit, si l-am dat pe un pret atat de mic, Darul, neavand pret.de aia e Dar.si nemultumitorului, i se ia Darul.

| Pitzipoanca a răspuns:

Foarte. Stiu, pentru ca am fost acolo.

| roxaa15 a răspuns:

Da, multi oameni pretuiesc ceva doar cand il pierd sau sunt pe punctul de a pierde. Dar pe de alat parte cotidianu, rutina zilnica ne face sa nu ne dam seama ce dar minunat am primit. Poate ar trebui zilnic sa fim constienti de asta si sa multumim Domnului, sa fim mai buni sa iubim mai tare, sa fim mai fericiti.

| niculetu a răspuns:

Nu.