| Steregoi a întrebat:

Se știe ca suedezii sunt atei dar cred in Mos Crăciun. Cu puțin timp înainte ca sa coboare Moș Crăciun pe horn ca sa le aducă daruri oamenii fac infarct la ora 22:00. Le e frica probabil de Moș Crăciun. Sau pe unii de prăpădiți ce sunt ii doare inima ca au ajuns in ajun nepregătiți cu masa goala, fara familie, fara prieteni si fara Dumnezeu.

https://www.descopera.ro/......un-craciun

"Conform Science Alert, pentru suedezi Ajunul Crăciunului este mult mai important decât prima zi a sărbătorii, în această perioadă riscul producerii unui atac de cord fiind cu 37% mai crescut, la ora 22:00, în timp ce în prima zi de Crăciun riscul fiind mai crescut doar cu 15%."

Este Mos Craciun periculos? Ce puteți spune?

Răspuns Câştigător
| SingPlicti a răspuns:

Cu siguranta este. pai doar el si ninja ce mai intra prin orice casa fara a fi prins :d
cat despre credinta in mos craciun a celor ce nu cred in Dumnezeu... in multe tari "dezvoltate" oamenii nu cred in Dumnezeu dar cred in vraji, ingeri, demoni si alte chestii "mistico-oculte"

1 răspuns:
| Jeonghyeo a răspuns:

Da ca are sigla de bemveu la sanie si nu semnalizeaza cand face o depasire la 747