| ᶅᵒᴥᵒPedobeărᵒᴥᵒᶅXD a întrebat:

Seara membrii TPU.
Azi dimineata m-am trezit pe la 4(obisnuiesc sa ma trezesc pe la 6-7, niciodata mai devreme) si am auzit niste pasi pe hol.Cand m-am uitat am vazut o umbra, o silueta de om care mergea de-a lungul holului si innapoi.M-am speriat si m-am dus intr-un final sa vad cine era...Nu mai era nimeni si nici parintii, pe care i-am trezit si le-am spus daca s-au trezit ei si au plecat undeva.Ei spunand nu.
M-am culcat si dimineata cand m-am trezit mi-a fost rau.
Nu am luat/fumat/mancat/baut ceva neobisnuit.
Ce poate fi? Usa era inchuiata, era imposibil sa intre cineva in casa plus ca se auzeau pasii destul de real.

18 răspunsuri:
| William a răspuns:

Iti pierzi timpul, nu te crede nimeni.

| Inferno a răspuns:

Eu auzeam zornait de lanturi si urlete. Pe la 2 mi-a cazut o picatura de sange in cap si nu stiu de unde a fost.
La ora 3 a inceput sa miroasa a pucioasa, am vazut cateva aratari asunse dupa coltul patului, una a fugit in dulap. La ora 4 s-a auzit un planset de copil, apoi iar tipete. Ora 5 se aude o muzica de orga sinistra.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Intrebarea era sincera sau? Intreb si eu.big grin

Da,foarte sincera.Mi-e cam frica noaptea sa mai ies din camera

Numai Dumnezeu are control deplin asupra ta.Mai bine ai spune "pleaca, nu esti Tata".Si posibil sa functioneze.
Iti urez numai bine!big grin

| Silyca a răspuns:

Si mie tot azi noapte dar pe la 1.Tot auzeam o voce gen un latrat de caine si sa auzea din ce in ce mai tare am incercat sa ma linistesc si mi-am pus capul pe perna, atunci se auzea si mai tare.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Silyca):

Culmea ca doar crestinilor si celor care cred in fantome li se intampla sa le si vada...

| RAY a răspuns:

Cum abia te-ai trezit inca erai in ultimul stadiu de somn, visai cu ochii deschisi stiu pare foarte real, subconstinta e activa, constinta semi activa

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

E Satana! Fa-ti bagajele si fugi, salveaza-te.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

O spun cu cele mai bune intenţii: în aşa situaţii o variantă ar fi să faci o vizită la psihiatru. Poate fi vorba despre consecinţele unei traume psihice ce ai fi putut-o suferi în trecut. Cele bune!

| CryChristiAN a răspuns:

Daca esti troll renunta.
Daca nu, ceea ce este 90% fals din argumentele tale, ai gresit locatia. Pe TPU nu prea gasesti raspunsuri (potrivite).

| ioana100 a răspuns:

De ce il tratati asa pe saracul om? v-a cerut o parere,daca avea nevoie de batjocora voastra nu o mai faceahappy
Daca nu stiti ce mare durere sufleteasca este, mai bine taceti.
Te admiri pentru curajul tau de a posta intrebarea asta! Am trait ceva asemanator (nu vreau sa intru in detalii), te poti duce la un preot ca sa iti dea Canon de citit si sa faca sfestania casei, care banuiesc ca nu s-a facut demult.
Roaga-te la Maica Sfanta si la pruncul Iisus, mare e puterea Lor! sigur vei gasi un raspuns la toate problemele tale!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ioana100):

Eu nu dau 2 bani pe maica "sfanta" si pe alti prunci si nu mi se intampla probleme de genul. Totul are o explicatie stiintifica, stiinta a explicat clar ca povestile din biblie nu valoreaza 2 bani.

Doar un scurt exemplu :
http://www.hotnews.ro/......cterie.htm

Hopa, a picat faza ca doar dzeu da viata

| Elenuca3567 a răspuns:

Probabil ca ai auzit pasii vreunui vecin (daca locuiesti la bloc), vecina mea umbla la 4-5 dimineata pe tocuri si se aude de parca ar umbla la mie pe cap laughing.Sau poate auzeai niste rozatoare daca locuiesti la casa. Fantomele nu cred ca te viziteaza prea des...adica n-au treaba decat daca au ceva de impartit. Poate ai imaginatie bogata. Bafta! happy

| tom190 a răspuns:

O fi fost amantu lui maicata, sau poate vreun vecin o venit sa incaseze datoria...

| Simyna a răspuns:

Cel mai bine e sa le spui si parintilor de temerea ta si sa te gandesti daca ai mai avut astfel de epidoade eventual sa-i intrebi si pe parinti daca li s-a intamplat ceva asemanator ei ar putea sa te linisteasca cel mai bine.totusi s-ar putea sa ti se fi parut tutror ni se poate intampla