| SaveTheNature a întrebat:

Si cand ii vei pierde pe cei dragi?

12 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Atunci lumea pentru mine se va sfarsi, inima ranita va fi, iar eu ma voi simti mai prost ca oricand stiind ca am pierdut alinare.Probabil as incerca sa trec peste, dar nu cred ca as reusi.

| dragos9234 a răspuns:

Cand voi muri...

| Calininio a răspuns:

Cand vor muri. Sau cand voi muri.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu hotărăsc eu asta, timpul o face.

| RAY a răspuns:

Cand o sa mor sau cand o sa moara ei logic

| EmaS a răspuns:

Abia atunci cand pierdem pe cineva drag, realizam cat de mult a insemnat pentru noi, cand nu il mai avem.Dar este ine pentru crestinii care au nadejdea ca se vor intalni in raiul lui Dumnezeu. Face despartirea mai usoara.http://www.youtube.com/watch?v=kAmdAOz6mAo

| HDeNiSaR a răspuns (pentru EmaS):

Felicitări pentru faptul că totuşi ai o nădejde dea-i reîntâlni pe cei dragi care au murit, însă dacă citim la Ioan 5:28, 29:"Nu vă miraţi de lucrul acesta, pentru că vine ceasul când toţi cei din mormintele de amintire vor auzi glasul său  şi vor ieşi afară: cei care au făcut lucruri bune, pentru o înviere a vieţii, iar cei care au practicat lucruri rele, pentru o înviere a judecăţii."-observăm ca Isus îi cheamă pe cei morţi din "mormintele de amintire" si nicidecum din rai.

| C0nstantin a răspuns (pentru HDeNiSaR):

Zombie Apocalipse 2 - The return of the long lost son rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu sper sa nu ii pierd niciodata dar am speranta si o dorinta mare ca CANDVA,UNDEVA, printr-un mod, fel, eu ma voi reintalni cu cei dragi, cu cei iubiti cu comoara mea de mare pret ca asta inseamna cei dragi pentru mine.
Nu stiu daca voi ramane doar cu speranta si cu dorinta.dar ar fi super.
Pierderea a cuiva drag pentru mine inseamna ruperea mea din radacini..eu sunt mai sensibil de fel si as fi distrus.sad

Sa speram ca va fi bine! E gratis sa speri! Numai bine

| Rooksee a răspuns:

Voi fii foarte trista.