| WhatheWow a întrebat:

Si daca "acolo sus, cineva te iubeste", ce faci, iti construiesti o scara sa ajungi la El sau astepti sa-ti arunce o fringhie sa te poti catara? dar daca iti arunca si un sapun?!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Este suficient sa am credinta ca sa ajung la El.

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e nevoie, pentru ca El este Atotputernic si intelept si te aude tot ce ii spui si ce vrei chiar si daca ai fi sub pamant.Inclusiv ce e in inima noastra a tuturor cunoaste, deci la ce sa-i foloseasca franghia?

| WhatheWow explică (pentru EmaS):

Stiu, tu esti dintre cei care isi "construiesc" scara!

| EmaS a răspuns (pentru WhatheWow):

Da, in fiecare zi.

| cristi202 a răspuns:

Imi construiesc o scara, dar, cum urcusul e destul de greu si uneori extrem de anevoios, am nevoie si de fringhia Lui. Exclus sapunul!

| WhatheWow explică (pentru cristi202):

Prima parte-i logica dar de ce excluzi sapunul, nu te-ai gindit ca poate e ca sa te speli de pacate inainte de a te catara?

| cristi202 a răspuns (pentru WhatheWow):

Daca e vorba de curatirea de pacate, cunosc ceva mult mai eficient decit sapunul, si care de fiecare data m-a curatit atunci cind am avut nevoie: singele lui Isus Hristos. El nu a murit pe degeaba la Cruce.
Eu ma gindeam la altceva cind ai adus in discutie sapunul - se zice ca fringhia aluneca mai usor in jurul gitului cind e unsa cu sapunhappyhappy.

| WhatheWow explică (pentru cristi202):

N-ai gindit prost, eu intotdeauna formulez intrebari cu dublu inteles; pentru toti, sa nu se supere!