| AvalohAlyn a întrebat:

Si daca Dumnezeu este independent de orice religie?

7 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Asa ar trebui sa si fie.

| Steregoi a răspuns:

Biblia nu e o religie. Termenul "religie" nu apare in Biblie.

| Mircea08 a răspuns:

Asa si este! In imparatia lui Dumnezeu nu sunt religii, acolo este normalitate

| unvecin a răspuns:

„Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevărul și Viața. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine." (Ioan 14:6)

„În nimeni altul nu este mântuire: căci nu este sub cer niciun alt Nume dat oamenilor în care trebuie să fim mântuiți (Fapte 4:12)

„Multe căi pot părea bune omului, dar la urmă se văd că duc la moarte." (Proverbe 14:12)

Răspuns utilizator avertizat
| unvecin a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vineri, 27.07. 2018 după Hristos...

Horus cine era? happy

| Mircea08 a răspuns (pentru unvecin):

Un zeu.