| Lυα a întrebat:

"Şi voi, dar, fiţi gata, căci Fiul omului va veni în ceasul în care nu vă gândiţi."

Luca 12 : 40

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Intr-adevar sfarsitul e aproape iar noi prin actiunile noastre trebuie sa demonstram ca-l iubim pe Dumnezeu si faptul ca nu stim ceasul ne ajuta sa fim pregatiti tot timpul.

| RAY a răspuns:

Va veni ca sa arda 68% din popoulatia lumii sa le trimita in iadul vesnic

| 4b a răspuns:

puţini sunt însă gata, cu adevărat...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimeni nu este pregătit cu adevărat!
Pa, pa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Slava Lui.Slava lui Dumnezeu.Trebuie sa ne pregatim mereu, sa ne gandim mereu la moarte dar nu in sens rau si la judecata, la venirea a doua a Mantuitorului.Pregatirea consta in SPOVEDANIE, IMPARTASANIE, CREDINTA, IUBIRE SI CAINTA!