| Rombix a întrebat:

Sigur ca e foarte probabil sa existe viata de dincolo de moarte nu? Mai ales pentru ca exista forta supranaturala(sau cum mai e numit Dumnezeu) paranormal si cazuri uluitoare NDE. Nu cred ca se mai indoiesc multi de viata dupa moarte mai ales ca de-a lungul omenirii s-au intamplat miracole si minuni care au si legatura religioasa dar nu numai.Dat fiind faptul ca nu am aparut la intamplare ca niste frunze in vant,ca avem un sens,scop si o viata care este o minune sau ceva complex, misterios si bine gandit(organismul uman) exista si viata dupa, altfel totul nu ar avea sens iar lumea de azi si Terra nu arata ca ceva fara sens si care a aparut la intamplare.Cum unii oamenioamenau au si experimentat proiectii astrale,dedublari astrale, cum unii au parte de experiente NDE transformatoare si revelatoare(de ex autoarea Anita Moorjani)si precum visele fac parte din planul astral adica cand visam ne aflam cu sufletul/mintea in planul asteal e foarte, foarte probabil sa existe si un plan asteal, o continuare sau un simplu"ceva"dupa moarte.Ce parere aveti? Sunt sanse mari sa existe o continuare dupa moarte nu? Eu zic ca 60%da, 40 nu.Voi ce credeti despre acest subiect tot mai dezbatut si tot mai clar in favoarea ideii ca exista Dumnezeu,supranatural si viata dupa moarte deoarece noi toti suntem fiinte spirituale intrupate intr-un corp material dar cu totiii suntem UNA precum tot mai multe opere,carti, autori, specialisti in spiritualitate si ezoterism suatin asta.Deci nu sunteti doar trup ci sunteti si suflet, parerea mea si a multor oameni tot mai deschisi catre spiritualitate.Suntem trup, minte si suntem si suflet/spirit.Ce parere aveti? Deci ce credeti despre subiectul dezbatut de mine?

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Daca exista iadul cu siguranta nu ti-ai mai dori sa existe nimic dupa moarte fiindca acolo ajungem cu totii.