anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sodomia E un Pacat?

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Da,1Corinteni6:9,10

| RAY a răspuns:

Bărbații Sodomei (locuitori ai Sodomei) au înconjurat casa lui Lot și i-au cerut să-i scoată afară pe mesageri, ca să „îi cunoască". Lot se împotrivește spunând că mesagerii sunt oaspeții săi și le oferă în schimb fetele sale virgine, dar Sodomiții îl amenință pe Lot că vor face „mai rău" cu el decât cu invitații lui; „atunci îngerii îi orbesc pe Sodomiți astfel încât aceștia să obosească până găsesc ușa." (Geneza 19:4-11)

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Deci da e pacat

| Holiday a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar Isus inconjurat de 12 barbati toata ziua imi pare modelul perfect de gay. Nu ca ar fi rau neaparat asta, dar sa fii gay si sa decretezi asta drept pacat...e cam ipocrizie. Ce zic eu"cam", e una cat China...

| Nitroblast a răspuns (pentru Holiday):

A, deci tu mergi doar cu fete pe afara, huh? Sau cu umbra eventual (o umbra doua umbre, gen feminin).
Daca mergi cu vreun prieten la o "orice", sa nu uiti ca ceea ce faci e o actiune specifica gheilor. Ti-a cam dat "backfire" afirmatia aia negandita.

| Holiday a răspuns (pentru Nitroblast):

Poate nu cunosti povestea cu Isus asta...El iesea NUMAI cu barbati. Si cum, dupa ce citesti povestea, o sa constati ca nu a avut vreo legatura cu vreo femeie, logic e sa ne gandim ca e gay, mai ales in contextul prezentat mai sus. Sau, hai sa mai enuntam o presupunere, poate el cu tipii aia au infiintat asociatia asexualilor evrei?!? Ti se pare mai plauzibil? Mie nu.

| Nitroblast a răspuns (pentru Holiday):

Pai frate, e Dumnezeu, vroiai sa iasa cu femei? E de-a dreptul absurd. Si daca vrei sa spui asta, te contrazic din timp: statul o perioada indelungata cu barbati nu te face ghei sub nici o forma. Pot sa pun pariu ca in ciuda Atotstiintei Sale, lui Iisus nici nu i-a trecut prin cap ca o sa fie catalogat drept ghei fiindca apostolii sunt barbati. Ucenicii trebuiau sa fie persoane puternice, care sa reziste atat din punct de vedere fizic cat si psihic. Urmasii ucenicilor, preotii, trebuie sa fie la fel. Deci nu poti lua o femeie sa faca treaba de barbat.

| Holiday a răspuns (pentru Nitroblast):

"Deci nu poti lua o femeie sa faca treaba de barbat."

Ok. Am stabilit, nu e gay, e misogin.

Dar asexual e?

| Holiday a răspuns (pentru Nitroblast):

Deci Dumnezeu asta al tau, mananca, bea, face pipi, face caca, dar nu e interesat de femei si nici de barbati. Corect? Hai ca incepem sa ne intelegem.

| Nitroblast a răspuns (pentru Holiday):

E asexual, da. Si cat timp Iisus a fost in trup omenesc NORMAL ca isi facea si nevoile, era om pana la urma urmei.

Si aia cu nu poti lua o femeie ca sa faca o treaba de barbat eu am zis-o. Societatea era aia care era pe atunci, nu aveau femeile nici pe departe atatea drepturi pe cate au acum. Probabil ca il luau din prima predica in caterinca daca il vedeau cu 12 femei dupa el, cine stie, cred ca era chiar ucis degeaba si nu rezolva nimic din ce trebuia sa rezolve.

| Holiday a răspuns (pentru Nitroblast):

"Si cat timp Iisus a fost in trup omenesc NORMAL ca isi facea si nevoile, era om pana la urma urmei."

Apropo de asta, care e pozitia crestina referitoare la excrementele lui Isus? Sunt sfinte?

"Probabil ca il luau din prima predica in caterinca daca il vedeau cu 12 femei dupa el, "

Dar chiar, cum s-a schimbat lumea...acum daca vii cu 12 femei dupa tine sa predici sigur te asculta toti...laughing Chiar daca unii se uita urat.

Răspuns utilizator avertizat
| Nitroblast a răspuns:

Da, e un pacat mare, si acum vor unii sa ne toarne pe gat ca nu e pacat si ca e o forma de sex numai buna pentru a nu face copii si a avea placere maxima, telul societatii din zilele noastre.

Bine ca exista HIV, altfel nu stiu unde eram ca si specie in ritmul asta.

| anonim_4396 explică (pentru Nitroblast):

Nici eu nu mai suport Modernitatea asta.

| anonim_4396 explică (pentru ViataMoarte):

E un Pacat..insa,cei care Practică Această Sodomie..Sunt de fapt impostori, Care se cred divini.
Sau Sunt divini in aparenta, de ochii lumii.

| ViataMoarte a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt divini, doar se cred superiori.

Întrebări similare