| Geass a întrebat:

"Somnul raţiunii naşte monştrii."
Acest lucru mi se pare din ce in ce mai adevărat si mai trist de când am văzut teoria acelei creştine despre raţiune.

5 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Care crestina bre? da si tu un link, poate o fi postat un ateu care se tine de dracii. Daca vrei somn al ratiunii pai gasesti vagoane de diazepam (niste pastile de dormit ), citind ce scriu ateii vezi ce scrie "drogar" raimusic&comp.Hai sa fim seriosi campioni la,,,,, cimpii sunt ateii deoarece ei motiveaza ca sunt nascuti la cimpie si au tot dreptul rolling on the floor Realitatea este alta vad ca ateii au rindurile ingrosate de gloata analfabetilor, te vad mirat dar stai asa ca analfabetii prin definitie nu pot citi Dumnezeiestile Scripturi deci automat intra in tagma ateilor.
Cu stima,,,,,,

| Inferno a răspuns (pentru Urzi23):

Acea crestina care afirma ca ratiunea este destinata numai ateilor si oamenilor inculti, crestinii fiind lipsiti de ea.

| Urzi23 a răspuns (pentru Inferno):

Hai bre inferno sa fim seriosi ala era @drogar cu contul de rezerva.

| Inferno a răspuns:

Nu cred ca se potriveste citatul aici, sincer. Respectiva are doar 13 ani si la aceasta varsta lucrurile sunt scuzabile.
"Copiii au mai multa nevoie de exemple decat de critici." Joseph Joubert

| RAY a răspuns:

Ai dreptate ce poti face asta e din pacate minciuna e iubita mai mult ca adevaraul