| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Somnul ratiunii naste monstrii, iar hiperactivitatea analog.Corect?

8 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Monstrii ce se nasc din somnul ratiunii sunt agregatele psihologice (defecte) ce rezulta din mecanicitate si lipsa constientei de sine clipa de clipa. Despre asta ar fi vorba de fapt.

| dragos9234 a răspuns:

Somnul ratiunii chiar naste monstri, cel mai bune exemple sun zeii, i-al pe dumnezeu de exemplu, in vechiul testament este prezentat ca o zeitate puternica, razbunatoare care omoara oameni dupa bunul plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu uita ca somul, la fel ca si hiperactivitatea se refera la RATIUNE, care are o anumita semnificatie, ce nu se schimba.

| unbaiatanonim a răspuns:

Corect, din asta rezulta crestin = monstru.

| Norvegianul a răspuns:

Corect, in toate trebuie echilibru.