| Anonimzece a întrebat:

Spune ceva religia despre persoanele care se nasc cu un semn din nastere?

5 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Semnele din nastere sunt erori genetice, despre care religia nu are ce sa spuna, pentru ca ea nu se pricepe la biologie. Eu stiam ca d-zeu n-are voie sa comita erori, pentru ca el e perfect si atotputernic. Cu toate astea, vedem atatia oameni nascuti cu boli si defecte, incat existenta unui astfel de zeu devine extrem de improbabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori pot fi "amintiri"din vieti anterioare.
Am citit despre cineva care a murit strapuns de o sulita si s-a nascut cu cicatrice in zona aceea.
Probabil ca l-a marcat profund incidentul.

| Pinocchio a răspuns:

Dupa cate stiu nu spune de asa ceva.

| Sweet155 a răspuns:

Depinde si ce semne iti apare cand te nasti. Daca e un semn obisnuit nu inseamna nimic dar daca e un semn ce apartine religiei inseamna ca spune ceva religia.

| amina a răspuns:

Nu,Biblia nu vorbeste despre asa ceva.