| Zazen a întrebat:

Stiati ca mitul invierii este premergator iudeo-crestinismului? http://www.trilulilu.ro/......tinismului

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mitul invierii este una din alegoriile furate de evrei si care au atribuit-o lui "isus".
Mitologiile din diferite popoare antice ne arata si alti Zei care au inviat printre care Osiris, Inanna etc.
Evreii mereu s-au priceput la furat, nu s-au priceput deloc la "a crea" ceva bun.

2 răspunsuri:
| Cyrano a răspuns:

Invierea lui Hristos este atestata istoric, dar bineinteles mai toate dovezile sunt atent ascunse de Vatican.

Răspuns utilizator avertizat