| unprietenaproape a întrebat:

Stiati ca sfintii vor judeca lumea? ce misto care dintre ei apostolii?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Sunt 144000, iar printre ei sunt și apostolii. Apocalipsa14:1-5

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sfinti lui Dumnezeu, NU cei numiti de popi, pe aia ii va manca iadul. Este vorba de toti cei ce vor avea parte de Viata Vesnica.

| RAY a răspuns:

Sf petru

| DeyCj a răspuns:

Dacă sfinţi precum ştefan ce mare o să ajugă să judece atunci ar trebui să-l facă popii şi pe ţepeş sfânt şi să-l reînvie, aşa ţara asta şi-ar reveni din prostia în care se scaldă atât religios căt şi fizic. Până atunci nici o şansă.
PS
Cum ai ajuns tu la concluzia că sfinţii vor judeca lumea?

| unprietenaproape explică (pentru DeyCj):

Am scris pe google sfinti si mi-a aparut vor judeca lumea apoi am citit

| DeyCj a răspuns (pentru unprietenaproape):

Şi ai crezut ceea ce ai găsit în primul rezultat nu-i aşa? :'

| xerxes1 a răspuns:

Povesti inventate de preoti.

| DeyCj a răspuns (pentru xerxes1):

...a se pronunţa corect popi „completare" cică. (ştii cum le mai zice la stâlpii de lemn de la garduri nu? laughing) )

| Mclaren12 a răspuns:

Stiai ca indoctrinatii crestini ajung sa creada ca stafiile evreiesti chiar exista?