| 220V a întrebat:

Stiati ca toti ne nastem atei? Dar bineinteles li se spala creierele la unii ca sa creada in doamne doamne, iar apoi devin credinciosi cu dovezi neclare, despre existenta celui care e de 3 ori femeie

15 răspunsuri:
| soimos a răspuns:

Evident ca ne nastem atei si tot atei am ramane daca nu ne-ar fi sucite mintile cu povesti mincinoase!
Uite cateaua mea este tot atee, dar totusi crede ca exista "semizei"!
Pe mine ma vede ca unul din ei si ma iubeste mai mult ca orice crestin (nevasta-mea e tot ateee) dovada ca religiosi la capitolul religie stau la coada oricarui caine!

| 220V explică (pentru soimos):

Adevarat ce spui

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns (pentru soimos):

Sa intelegem ca tu te lingi singur in kur...

| CandyTetris a răspuns:

Enuntul tau care de fapt nu e intrebare incepe direct cu o premisa gresita.Nu ne nastem atei, nici crestini, ne nastem cu o curiozitate, cu dorinta de a afla si a intelege...Curiozitate care e facuta praf din 2 parti, odata de religie si odata de ateism, oricum ar fi ambele ne incurajeaza sa acceptam un singur adevar suprem si sa-i consideram pe toti ceilalti cretini.Hope I helped.happy

| 220V explică (pentru CandyTetris):

E o intrebare, urmata de un enunt, mai citeste o data, te rog frumos

| Lɑяisɑ a răspuns (pentru 220V):

Bai nene.cum poti sa-mi zici mie ca nu stiu romana? In plus...pentru informarea ta Dumnezeu se afla in religie,NU IN GRAMATICA, INFORMATICA, LIMBA ROMANA.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Despre ce este gluma de 3 ori femeie?

| 220V explică (pentru alabalaportocala2011):

Pai doamne ii pluralul la doamna, deci el ii de trei ori femeie. Si nu e o gluma ce spun

| Lɑяisɑ a răspuns (pentru 220V):

Frate ce mai rad aici.:]]]]
,, Doamne, doamne''- un alint fata de cel care ne-a creat...nu neaparat la pluralul lui doamna...desteptatila.:]]]]`.

| 220V explică (pentru Lɑяisɑ):

Tu nu stii romana inseamna

| SMarius a răspuns:

Marile religii au invatat sa rezolve chestia asta, botezand copii imediat dupa nastere...astfel,vrei nu vrei, te trezesti enoriasul unei biserici!

| Shottas a răspuns:

Mdea cam asa ceva
...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiai ca dupa nastere copilul pana isi vede si cunoaste parintii si incepe sa-i iubeasca, inca mai are legaturi cu lumea spirituala, cu ingerii? nu ai de unde fiindca probabil nu ai copii.cand vei avea vom mai vorbi.

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Tie au uitat sa-ti dea cu balsam dupa ce au folosit arielul?

| RonyJey a răspuns:

Eu una sunt deista, adica nu cred decat in Dumnezeu, religia si celalte mi se par asa. Nu e vorba ca am dovezi, dar ii apreciez pe oamenii care cred in ceva, si au incredere ca cineva are grija de ei, indiferent daca este o incredere oarba sau nu, devin mai siguri pe sine crezand ca daca se roaga o sa primeasca ajutorul. Si in multe cazuri chiar il primesc.