| NikFlorian a întrebat:

Stie cineva din ce se da admitere la Facultatea de Teologie Ortodoxa din Alba Iulia?

Răspuns Câştigător
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

De ce nu te inscrii la liceul teologic adventist din Craiova sau Bucuresti, dar stai, tu te faci popa doar pentru bani...

| NikFlorian explică (pentru r3r3r3r3r3r3):

Fiule,sunt Ortodox iar legat de ce ai spus tu îi în felul următor: eu nu mă fac preot pentru bani şi pentru că asa a rânduit bunul Dumnezeu şi nu contează unde am să fiu preot, chiar dacă am să fiu preot într-un cătun amărât, am să fiu fericit, deci i-a aminte şi gândeştete... înainte să judeci pe cineva. Doamne Ajută!

1 răspuns: