| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva o platforma online de studiere a Bibliei?

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Sper ca vei gasi ceea ce cauti :

https://biblia.resursecrestine.ro

| milan9 a răspuns:

Aceste "platforme online de studiere a Bibliei" se intamplasa nu fie altceva decat canale de prozelitism si indoctrinare pentru o anumita grupare sectanta...
Scriptura nu este tocmai o carte uşor de înţeles şi accesibilă oricui. Din acest motiv există astăzi zeci de mii de grupări secatante ce pretend a li se acorda atenţie.
Câte versiuni de culte există astăzi, tot atâtea versiuni greşite de interpretare a Scripturii există, din moment ce mesajul lui Dumnezeu nu poate fi decât unul singur, lipsit de contradicții.

Din cele 31124 versete ale Bibliei, ESTE DE AȘTEPTAT ca cel puţin unele să fie dificil de înțeles, înțelese doar într-un context mai larg, sau într-un cadru care garantează lipsa de modificare şi alterare a sensului – cadrul Bisericii.

| AvalohAlyn a răspuns:

Salut! Intra pe Magazin Play(Android) și găsești multe aplicații de studiere a Bibliei.Bibia+Audio-Gratuit de la Life Church mi se pare cea mai buna. Lectura cu folos îți doresc.

| Meme10Memu a răspuns:

Am gasit pe net un site. E vorba despre www.jw.org.

| danut a răspuns (pentru Meme10Memu):

Sa ne fereasca Dumnezeu de asa studiu al Bibliei. Sigur drept in Iad ajungem.

| Meme10Memu a răspuns (pentru danut):

Toti ajungem in iad in afara de cei care vor supravietui Armaghedonului si care vor avea speranta sa nu moara niciodata. Iadul e cimitirul la doi metrii sub nivelul solului.

| danut a răspuns (pentru Meme10Memu):

Iadul este Focul Vesnic din Apocalipsa.

| Meme10Memu a răspuns (pentru danut):

Focul vesnic e simbolic. Nu e niciun foc la doi metrii sub nivelul solului in cimitire.

| danut a răspuns (pentru Meme10Memu):

De unde sti, cumva l-ati consiliat voi, (jwc) pe Dumnezeu cand a dictat lui Ioan cartea Apocalipsei?