| Steregoi a întrebat:

Stiind ca bitumul este un produs al petrolului si al carbunelui si stiind ca petrolul si carbunele este un produs al potopului din 2370 i.Hr. de unde a avut Noe bitum smoala ca sa construiasca arca?

Facerea 6:14:"Tu însă fă-ti o corabie de lemn de salcâm. În corabie să faci despărţituri şi smoleşte-o cu smoală pe dinăuntru şi pe din afară."

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Https://en.m.wikipedia.org/wiki/Abiogenic_petroleum_origin

Banuiesc ca asta ar fi explicatia.
Ai alta parere?

| Steregoi explică (pentru Nilsson):

Ambele teorii pot fi adevarate chiar daca originea bio este mai populara decat originea abio.

2 răspunsuri:
| Confirmaparola a răspuns:

De cand nu te mai baga nimeni in seama iti dai singur funda?
Nu era vorba de salcam, dara daca insisti fie ca tine.
Se pare ca esti destul de bleg ca indoctrinat daca chiar crezi ce ai specificat in intrebare.