| RealLife a întrebat:

Stim cu totii ca crestinii considera sexul inainte de casatorie ca find un pacat. dar sa zicem ca un cuplu dupa ce se casatoreste si vor sa faca sex, ei nu au voie sa foloseasca prezervativ sau alte metode de contraceptie?

20 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Nu au voie, Dumnezeu se va supara, paganilor!

| Angel0 a răspuns:

Tu stii cel mi bine ce este pacat si ce nu.

| Trinitas a răspuns:

Sigur ca nu. Cum s-ar mai umple planeta de cretinoizi atunci?

Răspuns utilizator avertizat
| francesca89 a răspuns:

Poi de ce crezi ca pocaitii au cate 5-6 copii?

| RealLife explică (pentru francesca89):

Si cum? fac sex de 6 ori intr-o viata si gata?

Răspuns utilizator avertizat
| francesca89 a răspuns (pentru RealLife):

Ar fi culmea sa ramanem insarcinate de fiecare data cand facem sex!
O femeie ovuleaza o data pe luna, 2-3 zile.

| Vizitiul a răspuns:

N-au voie nici macar la un micut contact vizual in chilotii partenerului. Totul se va desfasura in bezna, d-aia se nasc plozi cu ratiunea "orbita". Si acum, intre noi fie vorba, ateu fiind, consider c-as fi facut sex inainte sa ma nasc (drept dovada avatarul tau).

| CandyTetris a răspuns:

Dang! Da, evident.laughing

| Tania a răspuns:

Bineinteles ca au voie si ca trebuie, ar face extrem de multi copii!

| kabaleon a răspuns:

Biserica din ziua de azi interzice multe lucruri, insa practic nu mai stie de ce ele trebuiesc interzise. Contraceptia este considerata ca fiind un pacat, si pentru asta am sa creionez o mica povestioara. Imagineaza-ti ca un cuplu, din greseala, face un copil. E ca si cum ar fi "dat comanda" la Dumnezeu de un copil (prin actul sexual), si cand Dumnezeu vine cu livrarea (copilul), parinti sa spuna: "stai asa ca nu-l mai vreau!". Si-atunci Doamne Doamne se cam supara, pentru ca el considera ca nu te prea poti juca cu viata. Cand faci sex te joci cu viata. Energia sexuala creeaza, si chiar daca nu vedem niste omuleti mici in ea, ea tot samanta vie este. Deci contraceptia, inainte sau dupa casatorie, e ca o masinarie de pacatuit. Ceea ce este clar este ca Divinitatea nu concepe o sexualitate altfel decat normala. Sexualitatea este fructul oprit din gradina Edenului, pe care oamenii nu aveau voie sa-l guste si-au facut-o. Nu spune nimeni sa nu se faca sex (dupa cum spui tu), insa trebuie facut intr-un anume fel: din dragoste pentru partener, cu un singur partener, contactul trebuie sa fie normal, fara mijloace de contraceptie, si cel mai important si greu de realizat, fara orgasm. Pa!

| ndc a răspuns:

IIRC, crestinismul e impotriva sexului "de placere".

| Danyelusha a răspuns:

Eu voie, adica daca inca nu sunt pregatiti sa aiba un copil, nu e nici o problemawinking

| RockaruL a răspuns:

Probabil nu au voie nici să folosească linguriţa.

| white02 a răspuns:

Doar crestinii fanatici nu au voie sa foloseasca nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar crezi ca unele fete sunt virgine? sexul se poate face si anal si oral si tot virgina esti

| FreeLife a răspuns:

Au voie

| Delia74 a răspuns:

Nu ma nu e voie, dati si faceti copii la metru, si apoi luati ajutoare de la stat sa ii hraniti.Ma da mult va mai duce capu' pe unii